wyszukanie zaawansowane

Siłownia

Najbardziej oblegany sprzęt na siłowni

23.03.2009

Każdy sprzęt na siłowni ma swoich zwolenników i przeciwników (jedni wolą maszyny, inni sprzęt wolny, tzn. sztangę, sztangielki). Bywalców siłowni podzielić można na kilka grup: kobiety, amatorów, początkujących, kulturystów, „pakerów”.

Kobiety
Kobiety preferują zwykle maszyny, a sprzętu wolnego unikają ze względu na powszechnie panującą opinię, że powoduje on szybszy przyrost masy mięśniowej. Prawdą jest, że sprzęt ciężki angażuje większą liczbę włókien mięśniowych, co powoduje szybszy przyrost mięśni trenujących na tym sprzęcie, ale… No i właśnie tu jest kruczek. Jakikolwiek przyrost masy u kobiet jest niezwykle utrudniony przez estrogen (hormon kobiecy). Hormon ten skutecznie niweluje wszelkie anaboliczne efekty treningu. Tak naprawdę to dieta i odpowiednia liczba powtórzeń decydują o pożądanym celu treningu. Trening z obciążeniem, podczas którego wykonujemy 6-12 powtórzeń, buduje mięśnie, trening z mniejszą liczbą powtórzeń 1-5 pomaga w zdobyciu siły, a trening z bardzo dużą liczba powtórzeń (od 12 do 20 i więcej) jest odpowiedzialny za wytrzymałość.

Amatorzy

Ta grupa trenujących raczej nie lubi się przemęczać. Do siłowni przychodzą rekreacyjnie. Niektórzy, żeby sobie umilić czas rozmową ze znajomymi, inni po to, żeby się rozgrzeszyć po obfitym jedzeniu, ale są też tacy, którzy chcą jednak poprawić kondycję i wzmocnić organizm. Nie ulega wątpliwości, że jednak każdy z nich woli trening na maszynach, który jest lekki i nie trzeba wkładać w niego dużo pracy i zaangażowania.

1 2
REKOMENDACJA
2009-11-26 12:18:39
~olo-paker

w takim razie dodam coś od siebie. Nie czytajcie tego szajsu na portalach, które w całości nie są podporządkowane pod dany temat. Najlepszy jest ten koleś, instruktor kulturystyki, który uważa się za wyrocznię, a po jego zdjęciach jakoś nie widać, żeby kulturystyką się zajmował. I zdjęcia tych pi..dowatych chłoptasiów przy każdym artykule, normalnie żygać się chce. Napędzają fprzemysł fitness takimi artykułami: idź do klubu, trener ci pomoże. Ale jak ja widze taki

2009-04-02 23:09:00
~Tomasz

bardzo dobry artykuł!!!!!! kto się z nim nie zgadza to znaczy, że z siłownią nie jest za pan brat! szacunek dla autora

2009-03-24 14:22:11
~------------

dobry artykul dobrze opisuje i dzieli na grupy ludzi cwiczacych na silowni

2009-03-24 13:12:26
~Antonio

co za debilny artykuł :/ widać, że nie macie już o czym pisać, a szkoda bo internauci chętnie poszerzyliby nieco swoje horyzonty (nawet w tematyce kulturystyki) a nie męczyli się czytając czyjeś marne wypociny i komentarze na tematy, o których autor nie ma zielonego pojęcia.. artykuł zbudowany z zasłyszanych opinii, nijak nie zgłębiający tematu lub tłumaczący wątpliwość.. dajcie spokój

2009-03-24 12:45:20
~Bartosz

Kto pisze takie brednie, po przeczytaniu tego czegoś można się załamać. Tekst zupełnie o niczym, że każdy na silowni ćwiczy lub nie na maszynach. Chorzy autorzy.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.