wyszukanie zaawansowane

Siłownia

Daj sobie w kość!

14.07.2009

Każda aktywność wymaga wydatku energetycznego. Kalorie tracimy nawet wtedy, kiedy śpimy. Ilość energii, którą zużywamy na poszczególne czynności zależy nie tylko od intensywności pracy, ale także od naszej wagi, wzrostu i wieku.

Jeśli bilans energetyczny jest zerowy, czyli wydatkujemy tyle energii, ile przyjmujemy, w organizmie panuje stan równowagi, ani nie tyjemy, ani nie chudniemy.

Jeśli jemy więcej niż potrzebujemy to przybywa nam kilogramów, a jeśli mniej to chudniemy. To, jak gospodarujemy energią, zależy także od naszego wytrenowania, czyli stopnia adaptacji organizmu do wysiłku. Jednym z przejawów wytrenowania organizmu, jest racjonalne gospodarowanie energią. Organizm wytrenowany w trakcie wysiłku stara się oszczędzać cukry, a wykorzystywać w większym zakresie tłuszcze.Istnieją dwa podstawowe substraty energetyczne: tłuszcze i węglowodany. Oba mogą pochodzić z pożywienia lub z substancji zapasowych. Tłuszcz magazynowany jest w tkance tłuszczowej, a węglowodany, w postaci glikogenu, w wątrobie i mięśniach. Węglowodany są łatwiej dostępnym źródłem energii niż tłuszcze, łatwiej są trawione i wchłaniane do tkanek. Dlatego wykorzystywane są, kiedy zapotrzebowanie na energię jest duże, w trakcie bardzo intensywnego wysiłku.

1 2 3 4 5 6
REKOMENDACJA
2010-03-22 01:59:21
~sdasf

facet.waw.pl - tutaj opisałem sposób zarobienia na początek 100 pln/ miesiąc poświęcając jedynie 12 minut dziennie. Mnie przydaje się dodatkowa kasa i ja mam już ponad 450zł miesięcznie. Nie chcę mamić sporą kasą jak inni a 100zł miesięcznie jest w zasięgu każdego. Wystarczy poświęcić około 12 minut dziennie. Do zobaczenia w pięknym świecie przepychu i luksusu! Zdecydowanie musisz spróbować !

2010-02-10 15:15:47
~swoak

Piszą, że na wygraj-fanty.pl można wygrać fajne rzeczy, nie wiem co o tym myśleć, ale się zalogowałem i próbuję, nic mnie to nie kosztuje, co Wy ludzie o tym myślicie, grać, czy dać sobie spokój, ja myślę że chyba warto popróbować :) Pozdro

2009-11-25 15:42:30
~Gyk

Ja właśnie mam zamiar albo vigor albo bodymaxa sport kupić. Ostatnio widziałem te drugie tabletki - 120 sztuk po ok 60 zł. To chyba się opłaca?

2009-11-24 20:24:23
~Siłek

No fajny artykuł! Ja też lubię sobie dać w kość na boisku ( gram w kosza i w piłkę nożną). A już myślałem, że nigdy nie wrócę do starej formy. Na szczęście jestem wytrwały, kupiłem sobie kilka dobrych supli, m.in bodymaxa sport na energię i jakoś to poszło!

2009-10-30 13:48:38
~Fitman

Super artykuł! Obejmuje całość problemu w skrócie. Polecam każdemu :)

2009-10-11 21:20:31
~Ręczny ładowacz

no ok. dla krawatów gdzie wysiłek dnia to toaleta, a dla np.ogrodnika ,rolnika,drogowca czy innej fizycznej coś macie?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.