wyszukanie zaawansowane

Siłownia

Dlaczego kobiety boją się siłowni?

20.04.2010

Niewiele kobiet jest w stanie poświęcić więcej niż 2-3 godziny tygodniowo na zajęcia sportowe. Dlatego panie wybierają zajęcia fitness w najbliższym fitness klubie, jednak po takim treningu nie można się spodziewać piorunujących efektów, takich jak piękna rzeźba ciała, czy szybkie spalanie tkanki tłuszczowej.

Kobiety rzadko kiedy mając do wyboru zajęcia grupowe, lub siłownie wybierają to drugie rozwiązanie. Boją się nadmiernego przyrostu mięśni, co za tym idzie bardziej męskiego wyglądu. Tak naprawdę kobiety boją się mitu, które same wygenerowały pod wpływem rozpowszechnienia np. prasy kulturystycznej, bądź wyglądu niektórych panów odwiedzających siłownię.

Za co kochamy ćwiczenia aerobowe?
Kobiety uwielbiają ćwiczenia aerobowe w grupie koleżanek, gdzie mogą ćwiczyć w takt muzyki pod kątem ulubionej instruktorki. Jednak, gdy za tymi ćwiczeniami (nie oszukujmy się- wykonywanymi zazwyczaj dwa razy w tygodniu) idzie nieprawidłowy tryb życia - niewysypianie się i złe nawyki żywieniowe, nie możemy się spodziewać cudu. Lepsze, szybsze  wyniki osiągniemy odwiedzając siłownię, która  nie musi straszyć dziesiątkami sztang, hantli i ciałem jak u kulturysty.  Kobiety nie muszą się obawiać szybkiego przyrostu mięśni, gdyż nas po prostu na to nie stać (w sensie czasowym), aby móc się tak mocno zaangażować w trening.

Trzeba pamiętać, iż jest to wieloletnia praca, spędzanie wielu godzin w siłowni, bardzo rygorystyczna dieta i niespotykana konsekwencja. U kobiet proces rozrostu masy mięśniowej nie jest aż tak naturalny, jak u mężczyzn, dlatego  wymaga bardzo dużego reżimu. Nie trzeba więc się obawiać, że u rekreacyjnie ćwiczącej kobiety urosną mięśnie, które mogłyby wyglądać nieco nienaturalnie.

Przeczytaj koniecznie:

Orbitrek - efektywny trening

8 sposobów na zgrabne nogi

Polecamy: Trening tylko dla kobiet!

1 2 3
REKOMENDACJA
2014-11-13 16:47:28
~BigBoob

Ja siłowni się nie boję, ale nie lubię tych dzikich tłumów, dlatego też zakupiłąm sobie orbiego. finnlo tivon, do domowych potrzeb wystarczy, nie zamierzam otwierać klubu fitness w domu ;)

2010-09-26 21:57:36
~Marta

Nie to, że boja się siłowni tylko nie mają zbytnio na nia czasu. Bynajmniej u mnie tak jest :( Nienormowany czas pracy, zajęcia domowe i chwila dla siebie. Dosłownie chwila!! Dlatego przy tej chwili zdecydowałam sie na zakup easytone. Slyszalam, że buty są świetne. Nabłam sobie taka parę i w każdej wolnej chwili zkładam je na nogi i po prostu w nich chodze! Chociaż tyle mogę zrobić dla mego ciała przy braku czasu dla samej siebie. A musze powiedzieć, że sprawują się dobrze.

2010-07-23 09:22:55
~kobietka

bardzo dobry artykuł; ja na siłownię poszłam z ciekawości a że spotkałam tam świetnego trenera to spodobało mi się - ćwiczę już 2 lata średnio 2 razy w tyg. :) teraz akurat ćwiczę na malutkiej siłowni przy m-cu pracy sama bo wiem już jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia i jak je dobierać. Generalnie polecam wszystkim babkom!!! Siłownia + sauna to mistrzostwo świata!!

2010-06-07 15:55:29
~anna

Pierwszy raz schudłam aż 10kg i nadal utrzymuję uzyskaną wagę. uważałam to za niemożliwe, ale jednak...Wyrażam wielkie podziękowania dla serwisów www.blyskawiczna.wop.pl oraz www.dieta.wop.pl. Dowiedziałam się o nich od koleżanki, która osiągnęła podobny wynik i mi je poleciła. Dlatego przekazuje dalej i również polecam. Mnie się udało, więc warto spróbować....Ania

2010-06-02 14:56:53
~Ada

Bardzo długo nie mogłam zgubić zbędnych kilogramów, aż do momentu gdy trafiłam na witrynę o zaskakującej treści. Zastosowałam się do wskazówek zawartych na witrynie www.dieta.wop.pl . Wynik był piorunujący, udało mi się schudnąć w ekspresowym tempie, co mnie zszokowało. Pierwszy raz poczułam się szczęśliwa.

2010-05-21 13:55:56
~arek

Osoby poważnie myślące o poprawie wyglądu swojego ciała zapraszam na konsultacje (arek.mojawaga.pl/index.php?ID=8179 )

2010-05-11 16:09:47
~Iwonka

czas iść na siłke!;)

2010-05-10 17:17:27
~Kaska

fajnie, ze ktos pisze o tym, a nie tylko o cwiczeniach typu aerobik

2010-05-05 20:34:04
~Marta

fakt, kobitki powinny sie spiac i isc na silke!

2010-05-05 15:14:11
~zastanawiajaca

myślę, że tekst nie do końca przekonuje kobiety do siłowni, ale napewno daje do myślenia:)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.