wyszukanie zaawansowane

Siłownia

Ciężarek dobry na wszystko

fot. Thinkstock
06.04.2012

Ćwiczenia z nimi pozwalają spalić 400 kcal w 20 minut! Takich efektów nie osiągniemy nawet podczas joggingu, jazdy na stacjonarnym rowerze czy wiosłowania. Przedstawiamy kettlebells, czyli ciężarki, które mogą zdziałać cuda.

O kettlebells zrobiło się głośno w ostatnim czasie, jednak ten przyrząd znany jest od dawna.
– Wynaleziono go w Rosji, gdzie nazywał się girya – wyjaśnia Michał Gronowski, trener personalny. W rosyjskim słowniku to określenie pojawiło się już w 1704 roku, jednak największą popularność ciężarki przypominające kulę armatnią z uchwytem przeżywały u naszych wschodnich sąsiadów na początku XX wieku. – Były bardzo chętnie używane przez atletów, by wzmocnić nie tylko siłę, ale także ogólną sprawność oraz wytrzymałość – dodaje Michał Gronowski. W wielu rosyjskich miasteczkach i wsiach odbywały się zawody w podnoszeniu girya – zwyciężał ten siłacz, któremu udało się to najwięcej razy.

Jednak dopiero kilkadziesiąt lat później ciężarki zaczęły zdobywać rzesze miłośników na całym świecie. Przyczyniła się do tego moda na zdrowy i aktywny tryb życia. Okazało się, że girya, która obecnie nosi handlową nazwę kettlebells, to znakomite wsparcie treningu kobiet i mężczyzn.

Drastyczne przyśpieszenie metabolizmu

W przeciwieństwie do hantli, środek ciężkości przyrządu położony jest niecentralnie (bardziej z tyłu). – Dlatego ćwiczenie z nim angażuje do pracy o wiele więcej grup mięśniowych. Intensywne treningi z kettlebells wzmacniają również kondycję, a także, co ważne dla osób odchudzających się, drastycznie przyśpieszają metabolizm – twierdzi Michał Gronowski.

Ćwiczenia z odważnikami są ruchami złożonymi, dzięki czemu podczas jednej sesji pobudzamy mięśnie nóg, pośladków, brzucha, grzbietu i ramion. Przykurczone „taśmy mięśniowe”, jak mięsień biodrowo-lędźwiowy, ulegają rozciągnięciu. Rezultatem jest zdrowa, prawidłowa postawa i lepsza odporność na urazy.

Potwierdzone wyniki
– Taki trening uczy nas równowagi i panowania nad własnym ciałem. Ćwiczenia często wykonywane są asymetrycznie, co wymusza utrzymywanie stałego balansu, by nie stracić równowagi, ale też wymagają od nas dynamiki, czego nie doświadczymy w przypadku zajęć typowo kulturystycznych, gdzie ruch jest często wyizolowany – tłumaczy trener personalny Michał Gronowski. Jak wiadomo, im większą masę mięśniową aktywujemy, tym więcej tłuszczu mamy szansę uwolnić. Interwałowy rytm ćwiczeń z kettlebells powoduje także intensywną pracę i wzmocnienie układu sercowo-naczyniowego.

1 2
REKOMENDACJA
2013-04-11 09:26:27
~Akademia Ruchu

Chcesz dobrze wyglądać i być dumną/ dumnym ze swej sylwetki? Lato już niebawem, będziemy zrzucać z siebie z dnia na dzień kolejne warstwy zimowych ubrań, więc zrzućmy razem parę zbędnych kilogramów! Instruktorzy naszej siłowni z dużą dawką dobrej energii pomogą Tobie to osiągnąć. Satysfakcja gwarantowana- AKADEMIA RUCHU SIŁOWNIA & FITNESS czeka na Ciebie! 513-792-416 i 690-689-226 www.akademiaruchu.waw.pl

2013-01-18 12:00:21
~trening

www.oncam.tv/pl/pp/bratbrat

2012-11-24 19:18:37
~dora

a ja zjadłam pyszna czekoladę alpen gold z laskowymi i mam w nosie wasze diety i przesadnie skomponowane ćwiczenia, jeść co się chce w danym momencie, spacer, dwa litry wody dziennie, sen każda czynność to spalanie kalorii wystarczy umiar w pustych kaloriach, np. tabliczka czekolady ............ 540 kcal normalne śniadanie 300 kcal - np. z owsianką, owockiem, obiad 800 czy mniej nawet z białkiem, warzywkiem, jabłko 45 kcal. ludzie..normalnie dorosła osoba dziennie potrzebuje 2000 k

2012-06-19 17:27:27
~eree

880 € w kilka minut? Możesz tak zarabiać już od zaraz! Prosto, szybko i dochodowo! Sprawdź sam, to nie żadna ściema, to fakt! Odwiedź bit.ly/Lc5Qdt zacznij wreszcie zarabiać! bit.ly/Lc5Qdt

2012-04-27 11:54:54
~izaa

Poszukać trzeba dobrego programu odchudzającego (np.dietek). Takiego z usuwaniem toksyn i złogów, no i z dietą redukcyjną. Spadnie waga, polepszy się samopoczucie, cera, zdrowie.

2012-04-11 12:44:53
~barbara

Butelka z wodą też wystarczy-taki sam efekt.

2012-04-09 22:24:21
~LaTeX

Trener personalny... buchachachacha... Nie ma to jak tlumaczyc z angielskiego nie majac pojecia o profesjonalizmie! "Personal coach" to "trener osobisty". Balwany z WP dostaja posadki za pochodzenie... A mial byc koniec komuny. Szkoda gadac.

2012-04-09 22:05:53
~mądra

@majkel porównaj sobie pensje w Polsce i w Holandii i puknij sie w głowę

2012-04-09 21:59:28
~Robert

Ja nie mogę przytyć, a chce tak bardzo ,dajcie rade jem co się da na noc dużo i nic niedaje x;

2012-04-09 21:47:58
~humorrr

Chcesz odpocząć od rodzinnych spotkań świątecznych? A może chcesz zabłysnąś przed rodziną nowym dowcipem? Jeżeli tak to koniecznie wyszukaj na google "najlepsze betony" i ciesz się całą masą świetnych świńskich dowcipów i czarnym humorem!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.