wyszukanie zaawansowane

Siłownia

10 gadżetów do trenowania solo

Africa Studio - Fotolia.com
16.04.2014

Ćwiczenia w dużej grupie nie są dla ciebie? Z powodzeniem możesz trenować w pojedynkę – nawet we własnym domu. Pomogą ci w tym specjalne urządzenia, dzięki którym aktywność fizyczna stanie się przyjemnością.

 

Piłka do ćwiczeń

 

Ćwiczenia na piłce stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych zajęć fitness. To świetny sposób na wzmocnienie mięśni i zadbanie o zdrowy kręgosłup. Ćwiczenia na piłce angażują do pracy wszystkie mięśnie, również te głębokie, odpowiedzialne za równowagę. Dzięki temu rzeźbi się sylwetka, a tkanka tłuszczowa zostaje zredukowana.

 

– Na taki trening może zdecydować się praktycznie każdy, niezależnie od wieku. Ćwiczenia z piłką nie obciążają stawów, a ryzyko kontuzji jest minimalne. Wielkość piłki zależy od wzrostu – nasi klienci najczęściej kupują tę w rozmiarze 75 cm – mówi Ewa Bela, promotor kategorii Sport i Turystyka Merlin.pl.

 

Twister

 

Oto jeden z najbardziej popularnych sprzętów fitness wykorzystywanych w domu do samodzielnego trenowania. Przyrząd obraca się pod wpływem ruchu naszych mięśni. Dzięki temu można wyrzeźbić sylwetkę. Ćwiczenia na twisterze preferują głównie kobiety – treningi na tym gadżecie poprawiają bowiem wygląd talii, ud, pośladków i brzucha. Obroty na twisterze wzmacniają też mięśnie brzucha.

 

Ewa Bela zwraca uwagę, że wiele twisterów ma specjalne wypustki masujące pomocne w niwelowaniu schorzeń takich jak ból głowy, kości i stawów. Dodatkowo masaż stóp stymuluje również przemianę materii, pomaga zwalczać niektóre choroby układu pokarmowego, a przede wszystkim stres.

 

Hantle

 

– To doskonały gadżet do ćwiczeń ogólnorozwojowych, a w szczególności wzmacniających mięśnie górnych partii ciała. Hantle przydają się do treningu fitness, aerobiku, joggingu itp. Trening z ciężarkami doskonale rzeźbią sylwetkę, pomaga pracować nad prawidłową postawą, a kobietom dodatkowo pozwala poprawić wygląd biustu – tłumaczy specjalistka Merlin.pl.

 

W zależności od tego, jak intensywnie chcemy trenować, możemy wybrać hantle o określonej wadze. Warto zdecydować się na te z regulowanym zapięciem na rzep – dzięki temu można dopasować je do dłoni, a ćwiczenia są wygodniejsze. W sklepach dostępne są także hantle z uchwytem.

 

Agrafka

 

Ciekawy gadżet do ćwiczeń, który swoją nazwę zawdzięcza specyficznemu kształtowi. Dzięki agrafce możemy wzmocnić mięsnie ud, ramion, pleców i klatki piersiowej. Często wykorzystuje się ją też w rehabilitacji. Urządzenie jest lekkie i poręczne. Zastępuje wiele drogich gadżetów, a ćwiczenia wykonywane przy użyciu agrafki korzystnie wpływają na niemal wszystkie partie ciała, nie przeciążają organizmu i nie powodują nadmiernego zmęczenia. Wykonywane regularnie przynoszą fantastyczne rezultaty, wyszczuplając i ujędrniając poszczególne partie ciała.

 

Obciążniki

 

Sięgają po nie głównie sportowcy wyczynowi, jednak z powodzeniem możemy wykorzystać je w domu, żeby wzmocnić efekty naszych codziennych ćwiczeń. Budują siłę i wytrzymałość mięśni, sprawiając, że treningi przynoszą lepsze rezultaty. Obciążniki możemy wykorzystać nie tylko podczas ćwiczeń, ale również przy zwykłych codziennych czynnościach – dzięki nim nawet wykonując domowe obowiązki, będziemy trenować mięśnie.

 

– Należy jednak pamiętać, że ćwiczenia z obciążnikami są dużym obciążeniem dla stawów, trzeba je więc wykonywać ostrożnie, by nie narazić się na kontuzję. Obciążenie należy dodawać stopniowo, zachowując szczególną ostrożność i rozwagę – podkreśla Ewa Bela.

 

Zobacz także: Idealne buty sportowe

 

1 2
REKOMENDACJA
2014-05-19 21:36:20
~jacob

Podejmij kuracje oczyszczającą Twój organizm, dzięki czemu odmłodzisz i poprawisz swój wygląd www.potegazdrowia.pl

2014-04-18 15:32:48
~kasia

Same ćwiczenia nie pomogą. Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdej to polecam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.