wyszukanie zaawansowane

Boutique

Zdrowe włosy - to zapewni ci trycholog

fot. Boutique
10.11.2011

Twoim włosom daleko do ideału? Wypadają, nadmiernie się przetłuszczają, łamią albo są przesuszone, a zabiegi pielęgnacyjne nie przynoszą im poprawy? Może najwyższa pora na wizytę u trychologa. Zdiagnozuje przyczynę problemu i pomoże ci znaleźć kurację, dzięki której znowu błyśniesz fryzurą.

Z Agnieszką Obstawską , fryzjerem, trychologiem z kliniki Handsome Men rozmawia Anna Michałowska-Ziegler

Piękne włosy to włosy zdrowe. Co pod tym sformułowaniem rozumie ekspert, a co współczesna Polka?
-W mniemaniu większości Polek, zdrowe włosy są miękkie, lśniące i dobrze układające się. Zazwyczaj wyglądają tak po wyjściu od fryzjera, jednak aby efekt był długotrwały, trzeba poświęcić fryzurze nieco uwagi. Dla eksperta zdrowe włosy to takie, które są odpowiednio odżywione i nawilżone z zewnątrz i od wewnątrz oraz takie, którym dostarcza się wystarczająco dużo składników mineralnych i witamin. A to należy robić przez cały czas. Chodzi tu także o skórę głowy, ponieważ to od niej często zaczynają się problemy.

Jeśli włosy są przesuszone lub nadmiernie się przetłuszczają, są łamliwe i wypadają, nie mają blasku lub plączą się, to znak, że czegoś im brakuje lub postępujemy z nimi niewłaściwie.

W jaki sposób właściwie ocenić kondycję włosów? 
– Każda zmiana wyglądu czy zachowania włosów może oznaczać, że dzieje się z nimi coś niedobrego. Jeśli są przesuszone lub nadmiernie się przetłuszczają, są łamliwe i wypadają, brakuje im blasku lub plączą się, to już znak, że czegoś im brakuje lub postępujemy z nimi niewłaściwie. Warto więc od czasu do czasu przejechać po nich dłońmi, aby sprawdzić czy nie łamią się, nie plączą oraz przyjrzeć się, czy na szczotce nie zostaje ich więcej niż dotychczas. Niepokojącym sygnałem może być także niepodatność włosów na zabiegi pielęgnacyjne, czy stylizacyjne.

Czy już wówczas trzeba odwiedzić trychologa?
– Tak, jak powinno się kontrolować na bieżąco stan zdrowia u lekarza, tak samo potrzebne są nam badania trychologiczne, które sprawdzają kondycję włosów. Dzięki nim można odpowiednio wcześniej zdiagnozować wiele różnych chorób i im zapobiec. Jeżeli skórze głowy nie pomagają kosmetyki przeznaczone do określonego typu włosów, wówczas to właśnie trycholog jest w stanie zbadać przyczynę problemu i wskazać odpowiednie sposoby pielęgnacji. Jeżeli zauważymy, że z włosami dzieje się coś niedobrego, nie powinnyśmy eksperymentować nadmiernie z ich leczeniem, ponieważ przyczyny tego zjawiska mogą być różne, a nieumiejętne próby radzenia sobie z tym na własną rękę mogą nasilić objawy.

1 2
PRZECZYTAJ KONIECZNIE
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.