wyszukanie zaawansowane

Boutique

Bez słów, czyli komunikacja niewerbalna

Boutique
22.11.2011

Trzy kroki w przód

Okazuje się, że kobiety w naturalny sposób lepiej niż mężczyźni odgadują emocje i intencje osoby, z którą rozmawiają. Wyjątek jest tylko jeden – gorzej niż panowie rozpoznajemy oznaki kłamstwa.

Panie są też lepszymi nadawcami od panów, ich intencje jest łatwiej zrozumieć, tym bardziej, że po-sługują się większą gamą środków wyrazu. A faceci mają tym trudniej, im bardziej jesteśmy dla nich atrakcyjne. „Najnowsze badania włoskich naukowców dowodzą, że u mężczyzny przebywającego sam na sam z piękną kobietą podnosi się poziom kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za stres” – opowiada Ina Rudenka. „Pod jego wpływem mężczyźni mogą mieć trudności z właściwym odczytywaniem sygnałów niewerbalnych, nie wspominając już o zapanowaniu nad wysyłanymi przez siebie komunikatami. Serce zaczyna im bić szybciej, podwyższa się ciśnienie krwi, ręce drżą i pocą się, zmienia się koncentracja, a w mózgu dochodzi do chemicznej burzy. Trzeba być naprawdę dobrym specem od manipulacji, aby zachować zimną krew w takich warunkach” – wyjaśnia psycholog.

Mężczyzna introwertyczny, który rzadko ma możliwość trenowania swoich umiejętności komunikowania się bez słów, podczas spotkania z atrakcyjną dziewczyną jest właściwie bez szans. Chyba, że dasz mu szansę, by coś powiedział. Może okaże się interesującym rozmówcą, chociaż nie kupił sobie żadnego vademecum podrywacza?   
   
Sylwia Skorstad

mmch

1 2 3
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.