wyszukanie zaawansowane

Eden

Coś 
na włos

31.03.2011

Każdy włos
 zapamiętuje i koduje 
historię swojego życia, 
czyli okres od 2 do 6 lat. 
Gdybyśmy umieli odczytywać 
ten zapis, okazałoby się, że zima 
to dla niego droga przez mękę.

Jak wynika z badań, niemal trzy czwarte Polek jest niezadowolonych z wyglądu i kondycji swoich włosów. Narzekamy, 
że często się przetłuszczają, wypadają, 
są łamliwe, matowe, za mało w nich energii. Tymczasem wygląd włosów zależy przede wszystkim od nas samych  – diety, trybu życia, usposobienia, stanu zdrowia i oczywiście pielęgnacji.

Jeśli traktujemy je po macoszemu – myjąc, szarpiemy je i „pierzemy”, płuczemy gorącą wodą, nadużywamy suszarki, kosmetyków do stylizacji i farbowania, zapominamy o odżywkach, a wizyta u fryzjera to dla nas zło konieczne, nie będą wyglądały dobrze. Włosy wymagają czułości i cierpliwości. Zwłaszcza zimą. Zmęczone mrozem, wiatrem, suchym powietrzem i nakryciami głowy potrzebują szczególnej troski.

Codzienne mycie
Mycie włosów to podstawa pielęgnacji i sukces udanej fryzury. Jednak tylko z pozoru jest to czynność niezwykle prosta. Zdaniem fryzjerów, kobiety popełniają przy niej wiele błędów. Najczęściej myjemy włosy w zbyt gorącej wodzie, nakładając 
za dużo szamponu, a tym samym przyczy-
niamy się do szybszego przetłuszczania się włosów. Zapominamy też o masażu skóry głowy 
– twierdzi Sylwia Kiliś, stylistka fryzur. Optymalna temperatura wody do mycia wynosi 36,7 0C, a ilość szamponu musi być dostosowana do długości włosów 6 ml przy włosach krótkich, 10 ml przy długich. W przeciwnym wypadku zmiękczymy za bardzo łodygę włosa i zmniejszymy objętość fryzury. Szampon powinien być zawsze dopasowany do rodzaju i potrzeb włosów – dodaje. 

Jeśli masz włosy delikatne, a skórę głowy skłonną do podrażnień, nie przesadzaj z szamponami silnie oczyszczającymi i przeciwłupieżowymi. Lepiej 
wybierz kosmetyk dla dzieci lub zwiększający objętość włosów i unoszący je u nasady np. z ekstraktami z soi. Włosy farbowane potrzebują szamponu, który domknie łuski włosa i zabezpieczy kolor, a włosy matowe – produktu z proteinami jedwabiu, które przydadzą im blasku. Nurti-ceramidy natomiast wzmocnią włosy i uchronią je przez łamaniem. Sprawdzają się przy włosach zniszczonych.

1 2 3
REKOMENDACJA
2011-05-31 22:08:01
~sara

ciekawy artykul

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.