wyszukanie zaawansowane

Eden

Walka postu z karnawałem

03.01.2011

Eden

Noworocznym postanowieniom towarzyszy niewiara w możliwość ich wypełnienia i swoista niechęć 
do wdrażania zmian w nasze życie. No bo jak tu z zapałem przystępować do oszczędzania, odchudzania, większej aktywności, czy lepszej organizacji czasu?!

Naszą narodową przywarą jest absolutna wiara w to, że nowy rok przyniesie zmiany, które otworzą przed nami perspektywę dobrobytu, pomyślności i zdrowia. Nie byłoby w tym nic wielkiego, gdyby nie fakt, że przekonanie o świetlanej przyszłości kończy się zazwyczaj wieczorem w pierwszy dzień stycznia, a co za tym idzie, nasz zapał 
do wprowadzenia programu wsparcia dla pomyślności wypala się i niknie.

Niezależnie, czy wynika to z narzekania, czy ze zwykłej niewiary, lęku przed zmianami, wychyleniem nosa poza własne „podwórko”, faktem pozostaje nasza bierna postawa i rezygnacja. Przeświadczenie, że nowe jest niepewne, a stare dobre, bo nawet jak nieciekawe, mdłe, to bezpieczne i znajome, to kolejny wróg zmian w życiu na lepsze. Myślimy: lepsze jest ryzykowne – gorsze jest bezpieczniejsze, bo już znane. Wieczna walka karnawału z postem.

A tymczasem, aby sięgnąć gwiazd, trzeba wzlecieć, spojrzeć do góry, utracić kontakt z gruntem. Choćby po to, aby zobaczyć, że wymarzona praca, dom, partner, czy inne spełnione marzenie 
będzie tam, gdzie my i nigdzie indziej!

Sukces jest… wyuzdany
Czy zdarzyło ci się umniejszać czyjeś osiągnięcia w rozmowie z kimś, kto podziwiał przemianę drugiego człowieka? Zazdrość wobec powodzenia innych to najgorszy doradca, kiedy chcemy osiągać własne cele. Wielu osobom, które nie odważyły się wypowiedzieć głośno żadnego życzenia, zwerbalizować swoich życiowych priorytetów, z łatwością przychodzi negowanie sukcesu innych osób. „Dostał wszystko od rodziców”, „i tak zaraz wszystko przepije”, „wyszła za niego dla pieniędzy”, „prowadzi szemrane interesy, 
to ma!” – zdarzyło ci się słyszeć lub nawet rozpowszechniać tego typu podsumowania? Niestety, z taką postawą trudno ci będzie uwierzyć we własne możliwości i łut szczęścia.

1 2 3
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.