wyszukanie zaawansowane

Eden

Boskie ciało

fot. eden
26.05.2011

Eden

Tak to już jest, że na hasło wiosna, reagujemy odzewem – modelowanie ciała. Chcemy wyglądać szczuplej, mieć jędrniejszą i gładszą skórę. W dodatku pragniemy ten efekt osiągnąć niemal natychmiast.

Kiedy kilka lat temu firma Avon przeprowadziła ankietę na terenie 22 krajów i przy udziale 20 tysięcy kobiet, okazało się, że niemal wszystkie respondentki (99%) zadeklarowały, że podejmują działania, by lepiej wyglądać wiosną. Jemy więc zdrowe potrawy, pijemy dużo wody, ćwiczymy, pielęgnujemy cerę, wysypiamy się, stosujemy dietę, korzystamy z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej albo jeździmy do SPA. Brzmi wspaniale, prawda?

Kiedy jednak przyjrzymy się zestawieniom szczegółowo, obraz kobiet na świecie nie będzie już tak idealny. Tylko 38% badanych deklaruje, że ćwiczy, stosuje zabiegi pielęgnacyjne i stara się wysypiać. Łatwiej przychodzi nam picie wody (49%), ale już przestrzeganie diety czy korzystanie z zabiegów SPA bywa dużo trudniejsze (deklaruje to ponad 20% pań). Chciałybyśmy więc być atrakcyjne, ale małym kosztem. Kiedy w grę wchodzi poświęcenie, zmiana przyzwyczajeń czy wysokie wydatki, jesteśmy ostrożne.

Kuracja na miarę potrzeb
Nowoczesne salony SPA to już nie tylko przybytki piękna, w których nakładają nam na twarz maseczkę, robią masaż ciała, czy manicure. To kompleksowo działające zakłady, w których zatrudnia się specjalistów od urody i zdrowia, ale też kobiecej psychiki. Coraz częściej salony te współpracują z klubami fitness, zatrudniają dietetyków, lekarzy medycyny estetycznej, trenerów. Ich zadaniem jest zmobilizowanie nas do wysiłku, nauczenie dyscypliny, zmiana przyzwyczajeń, ale najpierw zmuszenie, byśmy spojrzeli prawdzie w oczy.

Piękne ciało i sylwetka wymagają wysiłku oraz nakładów finansowych i trzeba zdawać sobie z tego sprawę. To dlatego w salonach urody, SPA albo gabinetach medycyny estetycznej najczęściej proponuje się nam zabiegi w pakiecie, a przed rozpoczęciem kuracji wypełniamy szczegółową ankietę. Liczy się wszystko – stan zdrowia i portfela, przyzwyczajenia, upodobania, cechy charakteru. Powód? Rzadko akceptujemy drastyczne zmiany, więc plan zabiegów musi być „uszyty na miarę”.

Detoks na początek
Kuracja odchudzająco-modelująca ciało powinna zacząć się od detoksu, czyli oczyszczenia organizmu z toksyn. Możemy zrobić to na dwa sposoby – albo stosując dietę oczyszczającą (zwykle trwa tydzień-dwa), albo za pomocą kilku zabiegów w kapsule SPA, która ma działanie podobne do sauny. Przy okazji poznajemy moc alg, zielonej kawy albo glinki, bo to nimi okłada się ciało, by usunąć toksyny, oczyścić i ujędrnić skórę.

1 2
REKOMENDACJA
2011-07-17 11:45:36
~hjk

Chcesz poznać datę swojej śmierci? Nic prostszego! Wejdź na http://poznajdate.com , a my ci to powiemy!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.