wyszukanie zaawansowane

Eden

Licencja na zapach

03.02.2009

Eden

Marylin Monroe mawiała, że sypia ubrana jedynie w zapach Channel No 5. A ty? Jakiego aromatu używasz, aby wzbudzić zainteresowanie? Zgodnie z najnowszym trendem nie chodzi o perfumy, tylko o ulubiony krem. Bo dziś kosmetyki uwodzą nie tylko umiejętnością odmładzania skóry, ale także obłędnym zapachem.

Czasem w absolutnie niespodziewanym momencie, przypominają nam się miłe chwile, jakaś dawno zapomniana przygoda albo zdarzenie z dzieciństwa. „Co przywołało te wspomnienia?” – pytamy samych siebie. Odpowiedź może wydawać się zaskakującą: zapach.
Intensywna woń świeżych kwiatów, siła aromatów rozchodząca się po perfumerii, mocny zapach kulinarnych specyfików, czy nawet nieokreślona kompozycja aromatów niesionych przez wiatr potrafią wzbudzić w nas uśpione wspomnienia i towarzyszące im emocje – zarówno te pozytywne, jak i negatywne.

Na dodatek naukowcy stwierdzili, że pachną nawet nasze sny – prawie 80 proc. z nas śni, nie tylko widząc, ale i czując generowane przez mózg zapachy. Dlatego szkoda, że zbyt rzadko uświadamiamy sobie, jak wielką potęgę mają bodźce oddziaływające na nasz węch.

Przez nos do serca
Choć historie takie, jak opisana przez Patricka Süskinda w „Pachnidle” czy przedstawiona w filmie „Jasminum” w reżyserii Jana Jakuba Kolskiego mogą wydawać się wyłącznie licenctia poetica, jest udowodnione naukowo, że gdy pierwszy raz spotykamy osobę płci przeciwnej, nasze wrażenie i opinię o niej budujemy w dużej mierze na podstawie tego, jak pachnie.

1 2 3 4
Tagi: perfumyzapachykrempowonienie
REKOMENDACJA
2009-02-06 00:47:56
~Tomek

Cześć ! Chcecie poznać sposoby na zarobienie w sieci?? Zapraszam na mój bloog. Przeczytanie kilku zdań nic nie kosztuje :) Sam od niedawna zarabiam 200-300 zł można więcej wszystko zależy od was.. http://zarabianieinternet.blo og.pl/

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.