wyszukanie zaawansowane

Eden

Chirurgia intymna

03.02.2009

Eden

W Polsce dopiero raczkuje. Ale w USA i Brazylii operacje miejsc intymnych są szalenie popularne. Wykonuje się je tak samo często, jak powiększanie piersi, ujędrnianie pośladków i odsysanie tłuszczu z brzucha. Powód? Najczęściej względy estetyczne.

Zaintersowanie tego typu operacjami w ciągu ostatnich kilku lat niebywale wzrosło. Trend najpierw pojawił się w Brazylii, potem dotarł do Kalifornii a stamtąd (błyskawicznie) przywędrował do Europy. Choć trzeba przyznać, że operacje kobiecych narządów rodnych wcale nie są nowością. Jednak kilkanaście lat temu wykonywano je wyłącznie ze względów medycznych, np. u kobiet po porodach lub mających problem z utrzymaniem moczu.

Dziś aspekt zdrowotny jest nadal ważny, ale dołączył do niego drugi – estetyczny.
W jednym z amerykańskich filmów o kosmetoginekologii (bo tak nazywa się ta gałąź medycyny) wypowiadali się lekarze, kobiety, a także specjaliści od wizerunku. I to ci ostatni dali odpowiedź dlaczego tego typu zabiegi stały się popularne. Trend został wylansowany przez... luksusowe kolorowe magazyny. Szczególnie te, dla mężczyzn. Bo w nich pojawiają się nagie kobiety z „wymodelowaną” przez komputerowych grafików TĄ częścią ciała. Zgodnie z gazetowymi standardami jest ona niewielka, kształtna, pozbawiona włosów (stąd również popularność depilacji brazylijskiej). Słowem – przypomina strefę intymną dwunastolatki. I okazało się, że dojrzałe kobiety też chcą taką mieć! A najbardziej te, które rodziły, albo ich narządy rodne odbiegają od normy (np. są zbyt duże, albo ich zdaniem wyglądają brzydko).

Jeszcze kilka lat temu kobiety z powodu brzydkiego sromu cierpiałyby na kompleksy, a ich życie seksualne byłoby w sferze zaniku. Dziś mogą to zmienić dzięki chirurgii intymnej. Dwa najpopularniejsze zabiegi to labioplastyka oraz waginoplastyka. Operacje przeprowadzają ginekolodzy-położnicy bądź chirurdzy plastycy.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-02-06 00:20:23
~Naturalny

bzdury że to poprawia życie seksualne. mężulo będzie zainteresowany "nową" żoną na poczatku, potem cały seks wróci do normy czyli tego co było wcześniej. nie od wielkości warg sromowych zalezy dobre pozycie, nie wierzcie w to, drogie panie :)

2009-02-06 00:20:12
~Anty

Dwunastolatki??? Przecież chyba większość dwunastolatek ma już owłosienie łonowe.

2009-02-06 00:18:54
~Rafał Bytnar z PRz

Dobrze, że jeszcze faceci nie robią sobie z fiutka ogona jak u świni...

2009-02-06 00:18:42
~Mr Dex

a co sądzicie o obrzezaniu (zwłaszcza laski?)

2009-02-06 00:15:54
~ona

taaaa bo michael jakson sobie wagine poprawial:P

2009-02-06 00:14:42
~zaineresowana

No cóż treść niesie wiele istotnych informacji jednak dla potencjalnych pacjentek brak tych najważniejszych ...ADRESÓW.

2009-02-06 00:14:13
~Miran

Te artykuły są na poziomie 16-latki. mam tylko 20 lat, ale zdążyłem już zauważyć że tręd doskonałego ciała to tręd dla snobów i ludzi bez wiekszych zainteresowań. W życiu chodzi o coś więcej niż kształt piersi lub co gorsza wielkość warg sromowych. Moim zdaniem to jest chore. Oczywiscie zdarzają sie przypadki w których jest to uzasadnione ale wszystko ma swoje granice. Pozdrówki dla pameli andertson :D Gumowe lalki są najlepsze, bo przecież maja najlepsze proporcje ;]

2009-02-06 00:13:48
~Ja

Mój pan wyjechał do sanatorium i za jakiś czas napisał bym przesłała mu 200 zł, bo mu wydłużyli, na co ja dodałam kolejne 200,- i napisałam by mu pogrubili :-)).

2009-02-06 00:09:06
~oko

Polki bądźcie mądrzejsze. Zobaczcie co plastyka zrobiła Mickela Jaksona

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.