wyszukanie zaawansowane

Eden

Chirurgia intymna

03.02.2009

Eden

W Polsce dopiero raczkuje. Ale w USA i Brazylii operacje miejsc intymnych są szalenie popularne. Wykonuje się je tak samo często, jak powiększanie piersi, ujędrnianie pośladków i odsysanie tłuszczu z brzucha. Powód? Najczęściej względy estetyczne.

Zaintersowanie tego typu operacjami w ciągu ostatnich kilku lat niebywale wzrosło. Trend najpierw pojawił się w Brazylii, potem dotarł do Kalifornii a stamtąd (błyskawicznie) przywędrował do Europy. Choć trzeba przyznać, że operacje kobiecych narządów rodnych wcale nie są nowością. Jednak kilkanaście lat temu wykonywano je wyłącznie ze względów medycznych, np. u kobiet po porodach lub mających problem z utrzymaniem moczu.

Dziś aspekt zdrowotny jest nadal ważny, ale dołączył do niego drugi – estetyczny.
W jednym z amerykańskich filmów o kosmetoginekologii (bo tak nazywa się ta gałąź medycyny) wypowiadali się lekarze, kobiety, a także specjaliści od wizerunku. I to ci ostatni dali odpowiedź dlaczego tego typu zabiegi stały się popularne. Trend został wylansowany przez... luksusowe kolorowe magazyny. Szczególnie te, dla mężczyzn. Bo w nich pojawiają się nagie kobiety z „wymodelowaną” przez komputerowych grafików TĄ częścią ciała. Zgodnie z gazetowymi standardami jest ona niewielka, kształtna, pozbawiona włosów (stąd również popularność depilacji brazylijskiej). Słowem – przypomina strefę intymną dwunastolatki. I okazało się, że dojrzałe kobiety też chcą taką mieć! A najbardziej te, które rodziły, albo ich narządy rodne odbiegają od normy (np. są zbyt duże, albo ich zdaniem wyglądają brzydko).

Jeszcze kilka lat temu kobiety z powodu brzydkiego sromu cierpiałyby na kompleksy, a ich życie seksualne byłoby w sferze zaniku. Dziś mogą to zmienić dzięki chirurgii intymnej. Dwa najpopularniejsze zabiegi to labioplastyka oraz waginoplastyka. Operacje przeprowadzają ginekolodzy-położnicy bądź chirurdzy plastycy.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-02-06 16:26:26
~zuza

Mądrych normalnych chłopów jest coraz to mniej stąd kompleksy normalnych przeciętnych kobiet i chowanie się za maskami szczęścia a tak naprawdę gryzą się ze swoimi kompleksami w swoich czterech ścianach. Normalni gdzie jesteście

2009-02-06 16:08:18
~:P

kobieta pozbawiona "dzyndzelka" to ma samą dziurkę i nic więcej a dzyndzelek jest ..... sexi

2009-02-06 16:04:36
~żuraw

Musze jeszcze coś dodać bo mnie udusi... Prosze , nie okaleczajcie się dziewczyny. "zmęczona" przez porody wagina powinna miec zloty medal, dyplom. Ocena Waszych klejnotów? Zostawcie to mądrym, kochającym Was facetom. Prawdziwy facet będzie się bardzo cieszył, że ma "oryginalną", jedyna w swoim rodzaju muszelkę do kochania. Nalezy byc dumną ze swojego artystycznego, cudownego ciała, nawet jak ma te swoje ...80 lat!

2009-02-06 15:58:19
~rospin

Po najbliższych wyborach najpopularniejsze będzie wydłużenie napletka.

2009-02-06 15:57:15
~Harnaś

co za kolejny idiotym. Przecież prawdziwy, zdrowy, normalny chłop to lubi gdy wszystko jest naturalne łącznie z owłosieniem. Kobiety nie pozwólcie manipulowć sobą

2009-02-06 15:51:18
~bez kompleksów

Zoperujcie sobie mózg, wtedy nie będziecie mieć żadnych kompleksów i będziecie szczęsliwi... :D

2009-02-06 15:44:37
~Nina

Ja tam bym się nie poddała żadnej operacji plastycznej, lubie swoje ciało takie jak je natura stworzyła i nie mam większych kompleksów. Ale jeśli ktos miałby się lepiej czuć z tego powodu, bo np. utrudnia mu to w jakiś sposób życie to czemu nie....

2009-02-06 15:43:38
~M27

Do załamanej: oj kobieto! Ciesz się, że nie masz PRAWDZIWYCH problemów! Mnie by obchodziło, JAK wygląda moje miejsce intymne, rzeczywiście! A niech sobie wygląda nawet na 80 lat, nie na 60! Ale niektórzy ludzie mają "problemy", aż wstyd! A tak przy okazji: sypianie z facetami, nie jest żadnym powodem do chwalenia się!

2009-02-06 15:37:42
~żuraw

Duży wzgórek łonowy, duże wargi sromowe, "dzyndzelek" wyglądający zawadiacko - toż to sam miód. Duża pochwa!!??? Co za głupota. Ta pochwa potrafi więcej niż ciasna. Ludzie, porąbało was. Nigdy nie poprawia się natury. Ona wie co dobre. Nic nie zmieniajcie - to całkiem zbędne. Swoje ciało trzeba lubić i wiedzieć do czego służy to i owo i jak się "tym" posługiwać, a będzie OK!

2009-02-06 15:24:14
~xyz

Czytalem juz dawno, kilkanascie lat temu, ze w Brazylii mozna tez zamowic operacje odbytu, by nie zdarzylo sie komus kompromitujace glosne odgazowanie, tylko cichutkie szsz...

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.