wyszukanie zaawansowane

Eden

Chirurgia intymna

03.02.2009

Eden

W Polsce dopiero raczkuje. Ale w USA i Brazylii operacje miejsc intymnych są szalenie popularne. Wykonuje się je tak samo często, jak powiększanie piersi, ujędrnianie pośladków i odsysanie tłuszczu z brzucha. Powód? Najczęściej względy estetyczne.

Zaintersowanie tego typu operacjami w ciągu ostatnich kilku lat niebywale wzrosło. Trend najpierw pojawił się w Brazylii, potem dotarł do Kalifornii a stamtąd (błyskawicznie) przywędrował do Europy. Choć trzeba przyznać, że operacje kobiecych narządów rodnych wcale nie są nowością. Jednak kilkanaście lat temu wykonywano je wyłącznie ze względów medycznych, np. u kobiet po porodach lub mających problem z utrzymaniem moczu.

Dziś aspekt zdrowotny jest nadal ważny, ale dołączył do niego drugi – estetyczny.
W jednym z amerykańskich filmów o kosmetoginekologii (bo tak nazywa się ta gałąź medycyny) wypowiadali się lekarze, kobiety, a także specjaliści od wizerunku. I to ci ostatni dali odpowiedź dlaczego tego typu zabiegi stały się popularne. Trend został wylansowany przez... luksusowe kolorowe magazyny. Szczególnie te, dla mężczyzn. Bo w nich pojawiają się nagie kobiety z „wymodelowaną” przez komputerowych grafików TĄ częścią ciała. Zgodnie z gazetowymi standardami jest ona niewielka, kształtna, pozbawiona włosów (stąd również popularność depilacji brazylijskiej). Słowem – przypomina strefę intymną dwunastolatki. I okazało się, że dojrzałe kobiety też chcą taką mieć! A najbardziej te, które rodziły, albo ich narządy rodne odbiegają od normy (np. są zbyt duże, albo ich zdaniem wyglądają brzydko).

Jeszcze kilka lat temu kobiety z powodu brzydkiego sromu cierpiałyby na kompleksy, a ich życie seksualne byłoby w sferze zaniku. Dziś mogą to zmienić dzięki chirurgii intymnej. Dwa najpopularniejsze zabiegi to labioplastyka oraz waginoplastyka. Operacje przeprowadzają ginekolodzy-położnicy bądź chirurdzy plastycy.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-02-06 15:11:48
~Lekarz

W kwestii technicznej-usuwa się część brzegową warg sromowych mniejszych,które pokryte są błoną śluzową a nie skórą!Skórą pokryte są wargi większe.

2009-02-06 15:04:00
~rob

Marketin inabijanie kasy klinikom

2009-02-06 15:03:25
~fanka C.

Do '"reala": A myślisz że wygląd ptaszka nie ma znaczenia? Napatrzyłeś się na panienki z katalogów i uważasz, że wszystkie powinny bć jak z matrycy. Każda z nas jest inna. Obrzydzenia to ja dostaję jak czytam takie bzdury panie idealny!

2009-02-06 14:54:43
~;( zalamana;(

Bardzo sie ciesze ze sa takie zabiegi poniewaz mam podobny broblem.Wstydze sie swojego miejsca intymnego jest to wina takze mezczyzn z ktorymi sypialam bo to oni krytykowali moje miejsce intymne twierdzac ze wyglada jak 60latka a mam zaledwie 30lat. I jak tu nie wpasc w depresje.

2009-02-06 14:53:32
~:)

Co to za bzdury ? ! ładna motylkowa wagina to sama rozkosz w doznaniach seksualnych, oralnych, manualnych ...

2009-02-06 14:28:09
~nina

a ja mam podobny problem i ogromne kompleksy; to przykre, że ktoś tego nie rozumie; to nie jest miłe, gdy coś wisi między nogami, prawie jak u faceta; mi na jednej z warg zrobiła się też wypustka, która wygląda jak mały wiszący sopelek - jak ziarnko groszku; pewnie, że można z tym żyć...ale faktycznie nieraz byłam poocierana....odpada pokazywanie tych części ciała mężczyżnie - szczególnie z bliska; zawsze myślałam, żeby coś z tym zrobić; wstydzę się również iść

2009-02-06 14:18:00
~real

kiedyś poznałem super zgrabną laskę . Niestety seks francuski dla mnie był koszmarem , tego uczucia obrzydzenia jaki mnie dotknął nie zapomnę nigdy .Wygląd myszki ma naprawdę duże znaczenie ...

2009-02-06 14:07:38
~AALA

kazda kobieta, jezeli ma kompleksy i rujnuja jej zycie ma prawo to zmienic i TYLE a do wszystkich facetow bez jaja i wspolczucia czy zrozumienia FUOFF

2009-02-06 14:04:05
~z

ale dlaczego piszemy tylko o kobirtach toz faceci tez mja problemy z organem a to za mały a to krzywy itp.

2009-02-06 13:52:13
~polak

a co na to kościół przecież Pan Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo i katole siedzą cicho a gdzie kruciaty na gabinety?gdzie orędzia do wiernych?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.