wyszukanie zaawansowane

Eden

Chirurgia intymna

03.02.2009

Eden

W Polsce dopiero raczkuje. Ale w USA i Brazylii operacje miejsc intymnych są szalenie popularne. Wykonuje się je tak samo często, jak powiększanie piersi, ujędrnianie pośladków i odsysanie tłuszczu z brzucha. Powód? Najczęściej względy estetyczne.

Zaintersowanie tego typu operacjami w ciągu ostatnich kilku lat niebywale wzrosło. Trend najpierw pojawił się w Brazylii, potem dotarł do Kalifornii a stamtąd (błyskawicznie) przywędrował do Europy. Choć trzeba przyznać, że operacje kobiecych narządów rodnych wcale nie są nowością. Jednak kilkanaście lat temu wykonywano je wyłącznie ze względów medycznych, np. u kobiet po porodach lub mających problem z utrzymaniem moczu.

Dziś aspekt zdrowotny jest nadal ważny, ale dołączył do niego drugi – estetyczny.
W jednym z amerykańskich filmów o kosmetoginekologii (bo tak nazywa się ta gałąź medycyny) wypowiadali się lekarze, kobiety, a także specjaliści od wizerunku. I to ci ostatni dali odpowiedź dlaczego tego typu zabiegi stały się popularne. Trend został wylansowany przez... luksusowe kolorowe magazyny. Szczególnie te, dla mężczyzn. Bo w nich pojawiają się nagie kobiety z „wymodelowaną” przez komputerowych grafików TĄ częścią ciała. Zgodnie z gazetowymi standardami jest ona niewielka, kształtna, pozbawiona włosów (stąd również popularność depilacji brazylijskiej). Słowem – przypomina strefę intymną dwunastolatki. I okazało się, że dojrzałe kobiety też chcą taką mieć! A najbardziej te, które rodziły, albo ich narządy rodne odbiegają od normy (np. są zbyt duże, albo ich zdaniem wyglądają brzydko).

Jeszcze kilka lat temu kobiety z powodu brzydkiego sromu cierpiałyby na kompleksy, a ich życie seksualne byłoby w sferze zaniku. Dziś mogą to zmienić dzięki chirurgii intymnej. Dwa najpopularniejsze zabiegi to labioplastyka oraz waginoplastyka. Operacje przeprowadzają ginekolodzy-położnicy bądź chirurdzy plastycy.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-02-06 13:39:04
~NOEL1818

A ja myślę że Robaczewska z zespołu "VAGIN" jako transwestyta pierwsza doceniła TO dobrodziejstwo.

2009-02-06 13:29:20
~quick

Popieram tego typu zabiegi. Skoro mają sprawić, że komuś będzie lepiej i pozbędzie się kompleksów, to czemu nie? Wszystko, co służy człowiekowi jest dobre. Tylko pytanie - dla kogo te zabiegi? Chyba tylko dla najbogatszych.

2009-02-06 13:22:42
~Prof. dr. n. med. Hrabia Wyrwik

Wg mnie to wszystko nie ma sensu

2009-02-06 13:17:32
~monia

Moja przyjaciółka ma duży tłusty wzgórek łonowy którego bardzo się wstydzi Z tego powodu rezygnuje z wyjazdów nad morze, basenu Wyjście w stroju kąpielowym jest niemożliwe w jej odczuciu. Życie seksualne również Widzę że jest z tego powodu nieszczęśliwa Żal mi jej bo jest świetną kobietą

2009-02-06 12:42:41
~elcia

ludziom juz calkiem na mozgi popadalo! niech lepiej sobie glowy z operuja!

2009-02-06 12:42:00
~cut

Obrzezanie penisa obowiązkowe

2009-02-06 12:41:53
~Zuza

Nie zawsze jest to wydumany problem czy kwestia estetyki. Mam prawdziwy problem po porodach z opadającą macicą i właśnie ciągłymi otarciami i infekcjami na skutek zbyt obnażonej śluzówki. Najchętniej poddałabym się zwężeniu i plastyce pochwy, gdyby było mnie na to stać. Nie oceniajcie wszystkich kobiet jedną miarą.

2009-02-06 11:49:04
~Baca

z pkt widzenia MEDYCZNEGO ok... ale z pkt widzenia WŁASNEGO WIDZIMISIE ... to mam nadzieje że taka pani po zabiegu bedzie po ulicy chodzić nago

2009-02-06 11:34:37
~Kara

Bardzo się cieszę, że dowiedziałam się o możliwości przeprowadzenia takich operacji. Mam trochę inny problem, niż opisane jest to w artykule. Ale wykluczył calkowicie możliwość współżycia. Nigdy nie wyszłam za mąż, nie urodziłam dzieci. Nie jest mi z tego powodu wesoło. Jak się czegoś samemu nie doświadczyło, to chyba lepiej powstrzymać się od drwiących komentarzy.

2009-02-06 11:31:58
~ja

ludzie już nie wiedzą co ze sobą zrobić!!!dajcie spokój!!!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.