wyszukanie zaawansowane

Eden

Chirurgia intymna

03.02.2009

Eden

W Polsce dopiero raczkuje. Ale w USA i Brazylii operacje miejsc intymnych są szalenie popularne. Wykonuje się je tak samo często, jak powiększanie piersi, ujędrnianie pośladków i odsysanie tłuszczu z brzucha. Powód? Najczęściej względy estetyczne.

Zaintersowanie tego typu operacjami w ciągu ostatnich kilku lat niebywale wzrosło. Trend najpierw pojawił się w Brazylii, potem dotarł do Kalifornii a stamtąd (błyskawicznie) przywędrował do Europy. Choć trzeba przyznać, że operacje kobiecych narządów rodnych wcale nie są nowością. Jednak kilkanaście lat temu wykonywano je wyłącznie ze względów medycznych, np. u kobiet po porodach lub mających problem z utrzymaniem moczu.

Dziś aspekt zdrowotny jest nadal ważny, ale dołączył do niego drugi – estetyczny.
W jednym z amerykańskich filmów o kosmetoginekologii (bo tak nazywa się ta gałąź medycyny) wypowiadali się lekarze, kobiety, a także specjaliści od wizerunku. I to ci ostatni dali odpowiedź dlaczego tego typu zabiegi stały się popularne. Trend został wylansowany przez... luksusowe kolorowe magazyny. Szczególnie te, dla mężczyzn. Bo w nich pojawiają się nagie kobiety z „wymodelowaną” przez komputerowych grafików TĄ częścią ciała. Zgodnie z gazetowymi standardami jest ona niewielka, kształtna, pozbawiona włosów (stąd również popularność depilacji brazylijskiej). Słowem – przypomina strefę intymną dwunastolatki. I okazało się, że dojrzałe kobiety też chcą taką mieć! A najbardziej te, które rodziły, albo ich narządy rodne odbiegają od normy (np. są zbyt duże, albo ich zdaniem wyglądają brzydko).

Jeszcze kilka lat temu kobiety z powodu brzydkiego sromu cierpiałyby na kompleksy, a ich życie seksualne byłoby w sferze zaniku. Dziś mogą to zmienić dzięki chirurgii intymnej. Dwa najpopularniejsze zabiegi to labioplastyka oraz waginoplastyka. Operacje przeprowadzają ginekolodzy-położnicy bądź chirurdzy plastycy.

1 2 3 4
REKOMENDACJA
2009-02-06 01:01:19
~tsu

ponadto ~zszokowana, zauważ, że wiele osób jednak zwraca na to uwagę, nie tylko mężczyzn, ale również kobiet, które nie czują się ze swoim ciałem dobrze. I co ma do tego cierpienie ''ponad miesiąc'', wszystkie operacje plastyczne wiążą się z bólem, opuchnięciem, czy innymi rzeczami, jakoś mnie to nie dziwi, a osoby, które się na operację taką decydują muszą i pewnie są tego świadome i na to przygotowane. Lepiej już pocierpieć ten miesiąc i być później latami zad

2009-02-06 00:58:29
~tsu

Cieszę się z tego artykułu, możliwe że w przyszłości skorzystam z takiej usługi. Dziwią mnie wasze komentarze, że jest to nienormalne, ale pewnie piszą je kobiety, które nie mają zbyt dużych warg sromowych i są zadowolone. W takim razie gratulacje.

2009-02-06 00:54:04
~zszokowana

Ale żenada... Toż to głupota totalna, cierpieć ponad miesiąc (że już o kosztach nie wspomnę), żeby sobie wargi sromowe zmniejszyć, bo akurat ktoś zwraca na to uwagę. Do glowy by mi nie przyszło...

2009-02-06 00:52:21
~ktostam

Nie rozumiem tego. Jestem z dziewczyna prawie 2 lata. Zarowno ja jak i ona super doskonalych cial nie mamy. Ale kocham ja bardzo i jestem pewien ze niedoskonalosci mojego ciala nie przeszkadzaja jej wogole, tak jak nie mi nie wadzi jej wyglad. Liczy sie uczucie, a nie wyglad. I btw - TAK, jestem staromodny, jestem romantykiem i mam ok. 25 lat. Rzadki okaz, co? ;)

2009-02-06 00:47:43
~marek

a ja lubie duże wargi, więcej zabawy przy seksie oralnym i moja dziewczyna też je polubiła:) a tak na poważnie to najważniejsze siebie akceptować nawzajem, jeśli ktoś oczekuje od nas zmiany wygladu o chirurga to zmiany wymaga tylko on( na lepszy model). pozdrawim Panie.

2009-02-06 00:39:14
~bored

To jest żałosne!!! Nie dziwię się, że faceci którzy są z kobietami dla których najważniejszy jest wygląd ich cipki widzą w nich jedynie obiekt do wydmuchania. Kobiety same decydują o tym jak je mężczyźni postrzegają.Ostatecznie wygląd pochwy i tak dla faceta ma niewielkie a może i żadne znaczenie. A chirurdzy tylko zacierają ręce i żerują na ludzkiej próżności robiąc zabiegi których nie polecili by swoim znajomym- nie wspominając już o rodzinie.

2009-02-06 00:34:22
~mikki

a pedofilia to przestepstwo, golenie ciała, rąk, nóg, waginy, odbytu robi z kobiet dziewczyneczki-dzieci, niedługo seks będzie dozwolony od lat 4, mężczyznom się to podoba bo czym młodsza tym bardziej pożądana, ale że kobiety na to poszły to okropne, robią z siebie narzędzie do zaspokajania chuci zboczeńców

2009-02-06 00:32:01
~piękny

Ludzie już dosłownie oci-pieli na punkcie swojego wyglądu. Można zrozumieć, że ktoś robi sobie operację plastyczną jak ma np. jakąś deformację po wypadku, czy z taką się urodził, ale jak normalni niczym nie odbiegający od normy ludzie idą pod skalpel żeby wydlądać jak "ideały" z przerobionych w photoshopie zdjęć, to robią to tylko z próżności i chyba nie wiedzą już co robić z kasą. Niedługo będziemy słyszeli że jakiś gwiazdor się rozwodzi bo nie od

2009-02-06 00:28:53
~Jan

Ciekawe kiedy tzw. wielki Premier zablokuje patologiczny KONKORDAT !? Ile kosztuje POLSKIEGO podatnika tzw. złodziejski konkordat 5 miliardów 8 a może więcej tam szukać kasy na służbę zdrowia ! , budowę dróg i co tej kosztochłonnej patologii nikt nie widzi ? Może to zrobi kaczor bo lewica to miała okazje zrobić to jeszcze rozdała więcej jak inni !

2009-02-06 00:28:17
~kinkiet

co to są "luksusowe kolorowe magazyny"? i jak je rozpoznać? Czy papier jest jakoś szczególnie miły w dotyku albo wysadzany drogimi kamieniami?

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.