wyszukanie zaawansowane

Eden

Perfekcyjne odkurzanie

04.03.2009

Eden

Wraz z nadejściem wiosny świat budzi się do życia, a nas rozpiera energia. Warto ją wykorzystać, i już teraz zaplanować prawdziwie wiosenne porządki. Przydałby się jeszcze profesjonalny pomocnik! Odkurzacz, dzięki któremu sprzątanie będzie łatwe, skuteczne i bezpieczne dla zdrowia.

Odkurzania zwykle nie darzymy sympatią. Pod nogami plącze się długi kabel, a gdy okazuje się zbyt krótki, intensywnie poszukujemy najbliższego gniazdka elektrycznego.

Kręgosłup odmawia posłuszeństwa, bo szczotki nie docierają do wszystkich zakamarków. Przy opróżnianiu worka czeka nas zwykle powtórka ze sprzątania, bo jego zawartość wypadła na dopiero, co odkurzaną podłogę! Efekt porządków okazuje się odmienny od założonego, a my tracimy cierpliwość. Jest jeszcze gorzej, gdy doskwiera nam alergia, bo kurz i śmieci, które wydostały się na zewnątrz momentalnie wywołują kichanie i kaszel. Ale ten czarny scenariusz wcale nie musi się zdarzyć!

Ideał dla alergików

Odkurzanie było więc wyzwaniem ekstremalnym. Było, bo na rynku pojawiły się odkurzacze przyjazne środowisku i ludziom borykającym się z alergią. Jakie zalety ma taki odkurzacz?

Najważniejszy jest dobry filtr, który zatrzyma wszystkie bakterie i inne substancje alergizujące. Zwykle jest ich kilka, o różnym stopniu filtracji (trzy-pięciostopniowy) i odmiennych typów. Do bardziej zaawansowanych należą: mikrofiltry, filtry klasy S, czy specjalny wkład filtracyjny (HEPA), który wyłapuje pawie 100 proc. kurzu i wszystkie szkodliwe alergeny: pyłki kwiatów, zarodniki pleśni oraz bakterie.

Dobrym wyborem wydaje się odkurzacz z filtrem wodnym. W taki modelu nie są potrzebne worki, bo kurz wpada do pojemnika z wodą, a powietrze wychodzące z odkurzacza jest nawilżone. Jednak – ze względu na zbiornik wody – odkurzacz jest dość ciężki. Nie zadowoli tych, którzy cenią sobie łatwe i przyjemne sprzątanie. Niesie za sobą również pewne zagrożenia. Jeśli filtr nie zostanie dobrze wysuszony gromadzą się w nim grzyby i uzyskujemy efekt odwrotny od zamierzonego.

Dobry rozwiązaniem są odkurzacze parowe. Para rozpuszcza brud i neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Najlepsze odkurzacze parowe wyposażone są w filtr kurzu, filtr piankowy i filtr HEPA. W sprzedaży są również modele w których w filtr wykorzystuje bakteriobójcze właściwości cząsteczek srebra, dzięki czemu pochłania on nawet wirusy. Alergicy są wreszcie bezpieczni, a odkurzanie już nie jest dla nich udręką.

1 2
REKOMENDACJA
2009-03-06 16:11:47
~ifka100@o2.pl

Znam, bo mam urządzenie do odkurzania a nie odkurzacz, bo to mały robot nazywamy go BROOMBA choć to Rooomba firmy iRobot podobno tej co wysłała sondę na Marsa.Jest rewelacyjny -włączasz i wychodzisz -wracasz czysto i mniej kurzu na półkach super polecam!!!!!!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.