wyszukanie zaawansowane

Eden

Joga w garniturze

04.05.2009

Eden

Pozwól sobie na chwile relaksu w pracy. Pokonasz stres, a skołatane serce i obciążony układ nerwowy choć na chwilę zmniejszą obroty. Dasz wytchnienie zmęczonym oczom i zlikwidujesz napięcie w zesztywniałym karku. Zobaczysz, że dwadzieścia minut może zmienić cały twój dzień. 

Jeśli nie jesteś w stanie uczęszczać na regularne zajęcia, bo absorbują cię częste wyjazdy, szkolenia, masz nienormowany czas pracy – skorzystaj z możliwości, jakie daje joga. Nawet krótkie, kilkunastominutowe praktykowanie jogi przy biurku, pomoże ci poradzić sobie z napięciami dnia codziennego. Przede wszystkim zlikwiduje negatywne skutki stresu skumulowanego w ciele. Pozbędziesz się więc bólów głowy, brzucha, nadmiernej potliwości, a nawet problemów z potencją. To naprawdę działa.

Lubię obserwować, jak u ćwiczących szybko poprawia się samopoczucie, szerzej otwierają się oczy, pogłębia się oddech, wraca motywacja i chęć do pracy. Co zyskasz? Wzmocnisz mięśnie i kręgosłup. Poprawisz sylwetkę, bo z czasem zaczniesz automatycznie prostować plecy. Nigdy nie zapominaj o ćwiczeniach oddechowych, dzięki którym jesteś w stanie naładować ciało energią, opanować umysł, skontrolować rozchwiane emocje i pobudzić zmęczone ciało.

Hindusi mówią: „nie wystarczy zobaczyć ścieżki, trzeba jeszcze nią podążać”. Nie czekaj, włącz ruch w plan codziennego dnia pracy. Otwórz okna lub wyjdź do parku, weź głęboki oddech... i obserwuj pozytywne zmiany.    

1 2 3
REKOMENDACJA
2010-08-25 13:41:44
~Logos

Pełne wersje 2 ćwiczeń do praktycznego wykonywania w warunkach domowych i klubowych. >>>Opracowanie i wykonanie: Władysław Pitak, muzykoterapeuta i logopeda medialny. >>>Nagrania wykonano w Jaskiniach Solno-Jodowych "Galos" w Kudowie i Lądku Zdroju w 2004 r. >>>telefony: 94-340-60-06; >>>600-809-254 >>>e-mail: logos@logos.pomorze.pl >>> www.logos.pomorze.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.