wyszukanie zaawansowane

Eden

Jak kryzys zamienić w sukces

11.05.2009

Eden

Kto nie słyszał o kryzysie, ten nic nie wie o życiu. Z socjologicznego punktu widzenia, kryzysy są jak wojny: sieją zniszczenie, ale kiedy pył bitewny opadnie, okazuje się, że ludzkość znowu poszła do przodu.

Życie każdego z nas składa się z krytycznych wydarzeń, które przygnębiają, zaburzają naszą równowagę. Zamiast dać się ponosić negatywnym myślom, warto zdać sobie sprawę z faktu, że – paradoksalnie – właśnie podczas kryzysu wiele osób wykonuje ważny krok na przód. To niezwykle istotny moment w życiu każdego z nas. Moment zmiany, która może prowadzić do nowych odkryć i konfrontacji z rzeczywistością, może pokazać, kim naprawdę jesteśmy.

To również czas przewartościowań, porzucania dawnych ról i odkrywania nowych. I choć często myślimy: „nie jestem gotowy, aby udźwignąć to, co się wokół mnie dzieje”, warto wtłoczyć sobie do głowy, że od rozpaczy lepsze jest działanie. Bo choć nie mamy wpływu na to, co nas dotyka, sami decydujemy, co z tym zrobić.

Czas wielkiej zmiany
Kryzys zawsze jest momentem przełomowym i jeśli tylko ujrzymy szansę, którą ukrywa pod nieprzyjemną powłoką – może stać się prezentem od losu. Potrzeba tylko nieco wiary w siebie oraz zaufania do życia, które czasem wiedzie nas przez wertepy, ale wie lepiej od nas, gdzie znajduje się nasza oaza szczęścia. Czasem aby coś zyskać, trzeba uciec od siebie i swojego dotychczasowego życia. I właśnie kryzys nam w tym pomaga, bo niesie ze sobą zmiany. W efekcie różnych, na pierwszy rzut oka negatywnych zdarzeń, nowe, lepsze życie może nieoczekiwanie pojawić się pod twoim dachem.

1 2 3 4 5 6
REKOMENDACJA
2012-09-03 12:08:13
~dsadd

http://pl.20dollars2surf.com/?ref=6 23816

2012-02-04 17:48:04
~Aaron

Mówi się , że zdrowi nie siedzą w poczekalni do lekarza. I to jest prawda, ale ja jestem zdrowy i bardzo mnie zainteresował ten portal . Postanowiłem sprawdzić, jakie opinie mają koszalińscy specjaliści. Znalazłem kilku, ale żaden z nich nie ma tak dobrych opini jak W.Pitak. Najfajniejsze jest to, że znam tego logopedę, bo kiedyś do niego chodziłem z trudnym do usunięcia seplenieniem. Chodziłem prawie 4 miesiące, co tydzień razem około 15 wizyt. Od kilku lat jest wziętym dz

2010-08-25 13:39:32
~Logos

Pełne wersje 2 ćwiczeń do praktycznego wykonywania w warunkach domowych i klubowych. >>>Opracowanie i wykonanie: Władysław Pitak, muzykoterapeuta i logopeda medialny. >>>Nagrania wykonano w Jaskiniach Solno-Jodowych "Galos" w Kudowie i Lądku Zdroju w 2004 r. >>>telefony: 94-340-60-06; >>>600-809-254 >>>e-mail: logos@logos.pomorze.pl >>> www.logos.pomorze.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.