wyszukanie zaawansowane

Eden

Z laboratorium natury

11.05.2009

Eden

Uwielbiają je nie tylko zdeklarowani weganie. Ekologiczne kosmetyki święcą tryumfy. Są nie tylko modne, lecz przede wszystkim przyjazne dla skóry. 

Żyjemy w świecie pełnym zanieczyszczeń i chemikaliów. Coraz częściej zaczynamy więc rozumieć fakt, że zdrowa pielęgnacja ciała jest równie ważna, jak zdrowe odżywianie. W efekcie z roku na rok rośnie rzesza wielbicieli kosmetyków naturalnych (zwanych także organicznymi, ekologicznymi lub biokosmetykami), które mają być przyjazne dla środowiska i zbawienne dla skóry. Jednak nazwa „naturalny” nie zawsze z naturą ma wiele wspólnego.

Dzieje się tak dlatego, że ani w Polsce, ani w Unii Europejskiej, nie ma przepisów, które określają, czym tak naprawdę powinien być specyfik eko. Dlatego powstały niezależne organizacje, które weryfikują pochodzenie zawartych w preparatch komponentów, kontrolują je pod względem ilości i jakości oraz naturalności, bezpieczeństwa i skutków oddziaływania. Przyznają też odpowiednie certyfikaty. I choć każda z organizacji stosuje nieco inne normy, możemy im zaufać.

Bez chemii?
Kosmetyki naturalne zawierają roślinne oleje, tłuszcze, woski, wyciągi z ziół i nektarów kwiatowych oraz olejki eteryczne. Ważne są też warunki uprawy roślin, termin zbioru i metoda ich przeróbki.

1 2 3 4 5
REKOMENDACJA
2014-03-13 15:06:26
~kaśka

Jestem fanką naturalnych eko kosmetyków z certyfikatem, może femi nie koniecznie ale Alva, Green People, Essential Care, Nafha, Esprit Equo oj i wiele innych uwielbiam. A do włosów oczywiście John Masters Organics i ich rewelacyjna odżywka cytrus i gorzka pomarańcza http://goo.gl/Id4gj7 - znacie ją. JAk się zakochałam tak już jej nie zdradzam jak i moich pozostałych eko kosmetyków.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.