wyszukanie zaawansowane

Eden

Mistrzowie samokontroli

08.06.2009

Eden

Liczne prezentacje, negocjacje i egzaminy na stałe weszły do naszego życia. Mimo to, niewielu z nas przechodzi przez te sytuacje z opanowaniem i bez stresu. Dlatego koniecznie musimy opracować taktykę obrony.

Stresu towarzyszącego trudnym sytuacjom nie da się całkowicie wyeliminować. Jeśli jednak nauczymy się odczytywać swoje reakcje, stres może stać się naszym sprzymierzeńcem. Stąd już tylko krok do kontroli nad nerwowymi, paraliżującymi reakcjami.

Pozytywny czy negatywny
Wiemy nie od dziś, że stres może mobilizować i wzniecać w nas odziedziczoną po przodkach wolę walki. Częściej niestety działa deprymująco, a nawet paraliżująco. Mokre, drżące dłonie, suchość w ustach, bladość na twarzy, trudność w artykulacji słów, rozbiegany wzrok. Brzmi znajomo? Warto nauczyć się panować nad tymi reakcjami, nie tylko ze względu na ambicje zawodowe, lecz także dla własnego komfortu oraz… dłuższego życia.

Dystres, czyli stres negatywny, w przeciwieństwie do eustresu, czyli stresu nam sprzyjającego, charakteryzuje się tym, że jest długotrwały. Brak poczucia pewności siebie, ciągły lęk przed wystąpieniami publicznymi, koniecznością zdawania kolejnych życiowych egzaminów może być powodem depresji i wielu chorób. Chcąc radzić sobie ze stresem, najlepiej zainwestować w naukę odróżniania reakcji, które są motorem do działań (to wspomniany eustres, który pobudza, daje siłę, ale i radość z sukcesu), od tych, które blokują nasze działania i rujnują zdrowie.

1 2 3 4 5 6 7
REKOMENDACJA
2012-10-17 12:46:24
~kanna

samokontrola w diecie jest istotna. Zawsze starałam się zdrowo odżywiać, ćwiczyć, a to gwarantowało mi płaski brzuch. Jednak i tak w związku z moim trybem pracy miałam duży problem z rosnącą wagą i chociaż dużo czytałam nie miałam czasu na wprowadzenie wszystkich zaleceń w życie. Jednak udało mi się trafić do centrum zdrowej diety ( dietywellness.pl) gdzie pokazano mi ze zdrowe odżywianie nie musi być trudne i można je dostosować do każdych warunków i dziś nie mam

2009-07-12 14:45:43
~Magda

Jest coraz więcej treningów "Jak radzić sobie ze stresem i złością "ale moja przyjaciółka terapeutka mówiła ,że ludzie wolą zainwestować w kupno kolejnego ciuszka czy kosmetyczkę niż w swój rozwój .Szkoda ,mnie trening bardzo pomaga .

2009-07-12 14:11:24
~BARBARKA

facet ze zdjecia - ciacho!!!

2009-07-12 14:07:45
~Snip

A mi się wydaje, że kobiety pracują więcej niż faceci. Bo jak kobieta wróci z pracy to: musi posprzątać, zrobić obiad, uprać ubrania. Kobiety zdecydowanie pracują więcej od mężczyzn.

2009-07-12 13:58:30
~qy9j3

Kobiety statystycznie żyją dłużej ponieważ : nie pracują w ciężkich wyniszczających zawodach typu górnictwo itp, inna sprawa alkoholizm i papierosy, nałogi te występują częściej u mężczyzn, chociaż sytuacja się już wyrównuje... Ale faktem jest że mężczyzni gorzej radzą sobie ze stresem, kobiety mają ugodowy charakter itp łatwiej absorbują stresujące sytuacje

2009-07-12 13:42:25
~hg

trzeba palic ziÓłkooOOo ;)

2009-07-12 13:40:38
~śmeiszka

smoczki w ustach? ja bym wybuchnęła śmiechem i nici z pracy :)

2009-07-12 13:26:11
~Snip

Bardzo dobrym przykładem powikłań psychicznych, spowodowanych tłumieniem w sobie emocji jest film pt. "Ja, Irena i ja". :)

2009-07-12 13:22:39
~Snip

Tłumiąc w sobie złość, będziemy niestety krócej żyć, gdyż ta stłumiona złość odbije się na naszym zdrowiu. Spójrzcie, dlaczego np. kobiety żyją dłużej? Gdyż nie ukrywają swoich emocji. Gdy chcą płakać to płaczą itp. Pozdrawiam logicznie :)

2009-07-12 13:15:35
~Snip

Tłumienie emocji, prowadzi do ciężkich powikłań psychicznych jak i fizycznych. Czasem trzeba na kogoś wrzasnąć, aby ta osoba zrozumiała swój błąd, a my żebyśmy odreagowali. :)

12

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.