wyszukanie zaawansowane

Eden

Szybki prysznic

02.06.2008

Eden

Celebrowanie kąpieli w wannie wymaga nie tylko odpowiedniej atmosfery, ale też czasu. Dla tych, którzy go nie mają, a potrzebują szybkiego orzeźwienia, doskonałym sojusznikiem może być prysznic.

Kabiny prysznicowe na dobre zadomowiły się w naszych łazienkach. Są zdecydowanie bardziej ekonomiczne niż wanna – zapewniają mniejsze zużycie wody i oszczędność czasu; wystarczy odkręcić kurek i kąpiel gotowa. Gwarantują wygodę, szczególnie osobom starszym, którym wchodzenie i wychodzenie z wanny często sprawia kłopot. I rzecz niezwykle ważna: nigdy uroda wymarzonej kabiny nie powinna przesłaniać względów praktycznych, bo korzystanie z prysznica ma być przede wszystkim wygodne.

Położenie ma znaczenie
Rynek oferuje nam różnorodne rozwiązania zarówno dla małych łazienek, jak i przestronnych salonów kąpielowych, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na realizację własnego pomysłu, czy też na kupno czegoś gotowego.


Do zaplanowania prostego prysznica można wykorzystać istniejącą w łazience wnękę lub dobudować potrzebną ściankę, np. z cegły albo wodoodpornej płyty kartonowo-gipsowej, którą pokryjemy później płytkami ceramicznymi lub mozaiką. Wystarczy jeszcze zamontować baterię, dokupić szklane drzwi lub zawiesić kotarę w fantazyjne wzory i prysznic gotowy.
Kabina narożna oraz przyścienna (łączy się ją tylko z jedną ścianą łazienki) zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu z powodzeniem zmieszczą się w małym pomieszczeniu. Najbardziej efektowne są wolnostojące kabiny prysznicowe, gdyż można je zamontować w zasadzie w dowolnym miejscu; w przestronnej łazience najlepiej prezentują się te ustawione centralnie. Nowoczesne modele kabin mają coraz oszczędniejszą formę: często są to samodzielne tafle szkła – niemal niewidzialne przegrody oddzielające natrysk od reszty łazienki, a zamiast tradycyjnego brodzika – podłoga z wyprofilowanym odpływem dla wody.  Łazienka z takim prysznicem staje jest przestronna i bardzo efektowna.
Natrysk możemy zaprojektować na wiele sposobów, ściany budować z różnorodnych materiałów, w dowolnym kształcie geometrycznym:  łuków, fali a nawet w formie ślimaka. Ciekawszym sposobem na utworzenie niestandardowego prysznica jest wykorzystanie szklanych pustaków, tzw. luksferów. Ponieważ przepuszczają one światło, obudowa natrysku daje wrażenie lekkości, a różnorodne systemy montażu pozwalają na zastosowanie modułów o różnych wielkościach i zbudowanie ścian zarówno prostych, jak i profilowanych.

1 2
Tagi: relaksprysznicspahigiena
REKOMENDACJA