wyszukanie zaawansowane

Eden

Walka postu z karnawałem

03.01.2011

Z jednej strony chcemy zmiany, z drugiej boimy się, że kiedy nam nie wyjdzie, ktoś nas wyśmieje, poniży, dobije deskę do trumny rozpaczy. Jeszcze gorzej, jak nam się uda! Istnieje wówczas ryzyko utraty przyjaciół (?), konieczności życia w nowej rzeczywistości, lęku o utrzymanie tego, co udało się osiągnąć. W mentalności wielu osób sukces ma na drugie imię „niemoralność”. Uważają, że już sama chęć posiadania większych pieniędzy, bardziej komfortowego, barwnego życia to kula u nogi, obciążenie, no i przede wszystkim materializm, brak duchowości. Poddanie się takiemu tokowi myślenia przekreśla nie tylko szansę na dobrobyt materialny, ale i duchowy. Bo skoro pieniądze śmierdzą, to i dbanie o własne ciało, oddawanie się przyjemnościom ciała i ducha również.

Przestań wymagać
Choć brzmi to paradoksalnie, jeśli oczekujesz od życia czegoś innego, lepszego niż to, co masz, powinieneś prze-stać… za dużo od siebie wymagać. Twoim priorytetem jest poświęcenie uwagi swoim myślom i ciału. To ono wysyła sygnały, które naprowadzą cię na odpowiedzi, które możesz dać sobie tylko ty sam. Nie pomoże w tym terapia, dalekowschodni system filozoficzny ani lekarz. Większość niepowodzeń, chorób i dolegliwości bierze się z tego, że lekceważymy sygnały ciała. Pod przykrywką tyrania na rzecz nowo otwieranego biznesu zapominamy o podstawowych potrzebach fizjologicznych.

Chcąc poprawić formę, pozbyć się nadprogramowych kilogramów, rzucamy się w wir morderczych treningów, poddajemy głodówkom. Tymczasem bez paliwa, jakim jest dobrze skomponowane pożywienie, bez postoju, jakim jest sen i bez przeglądu, jakim jest relaks i dbałość o zdrowie, nie będziemy mogli dobrze funkcjonować! Dlatego praca fizyczna i umysłowa ponad siły jest krótkowzroczna. Stanowi źródło osłabienia i frustracji, które są podstawowymi wrogami postępu i sukcesu.

Mapa marzeń
Zmiany to proces. Proces to czas. Wyznaczając sobie cele – trzeba spojrzeć na nie, na przykład jak na wielowagonowy pociąg. Każdy wagon symbolizuje pewien etap zmian, ale i ich poszczególne płaszczyzny. Pociąg ma swój cel i tylko do niego zmierza. Nie musisz więc obawiać się, że zboczysz z trasy. Ważne, aby każdy wagon „wiedział” dokąd zmierza i że ma współdziałać z innymi – podążać za poprzedzającymi i ciągnąć następne.

1 2 3
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.