wyszukanie zaawansowane

Eden

Z laboratorium natury

11.05.2009

Na kontrolowanych plantacjach nie używa się nawozów sztucznych, a glebę urzyźniają wyłącznie owady, robaki i krety! W promieniu 30-stu kilometrów nie może znajdować się żaden przemysł. Preparaty ekologiczne mogą jednak zawierać substancje chemiczne – nie więcej niż 5 proc., i tylko te, na które firmy certyfikujące zezwalają.

Są to najczęściej konserwanty, takie jak kwas benzoesowy, mrówkowy, sorbinowy, salicylowy i ich sole. Kosmetyki naturalne, ze względu na brak lub niewielką zawartość sztucznych konserwantów, mają stosunkowo krótki termin ważności, od 3 miesięcy do około półtora roku od otwarcia słoiczka. Ważne jest, by specyfik szczelnie zamykać – nie gromadzi się w nim wtedy wilgoć, która sprzyja mnożeniu się grzybów i bakterii.Dla cierpliwych
Natura pośpiechu nie lubi, przy stosowaniu biokosmetyków musimy więc uzbroić się w cierpliwość. Oczekując szybkich efektów, zapominamy o ekologii i smarujemy ciała tradycyjnymi, pełnymi chemii specyfikami. To właśnie duża zawartość substancji chemicznych powoduje, że zmarszczki znikają po trzech tygodniach, a po dwóch miesiącach poprawia się owal twarzy. Kosmetyki naturalne działają wolniej, lecz co ważne – zdrowo i nieinwazyjnie. Mitem jest jednak fakt, że w ogóle nie podrażniają.

1 2 3 4 5
REKOMENDACJA
2014-03-13 15:06:26
~kaśka

Jestem fanką naturalnych eko kosmetyków z certyfikatem, może femi nie koniecznie ale Alva, Green People, Essential Care, Nafha, Esprit Equo oj i wiele innych uwielbiam. A do włosów oczywiście John Masters Organics i ich rewelacyjna odżywka cytrus i gorzka pomarańcza http://goo.gl/Id4gj7 - znacie ją. JAk się zakochałam tak już jej nie zdradzam jak i moich pozostałych eko kosmetyków.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.