wyszukanie zaawansowane

Eden

Spojrzenie na lato

fot. eden
04.07.2011

Dieta dla oczu
Czy oczy lubią być na diecie? Okazuje się, że tak! Najbardziej odpowiada im menu śródziemnomorskie bogate w warzywa i owoce. Duże znaczenie dla zdrowia oczu mają także tłuszcze nienasycone (Omega 3 i 6), których źró-dłem są tłuste ryby morskie.
Istotnym elementem diety wpływającym na prawidłowe funkcjonowanie siatkówki jest luteina. Znajdziemy ją w szpinaku, żółtku jaja kurzego, gorzkiej czekoladzie, brokułach. Warto również włączyć do jadłospisu produkty zawierające witaminy E, B3, C oraz cynk i selen, a także drożdże, soję, orzechy – radzi okulista.    

Nasz ekspert:
Dr n. med. Iwona Rokita-Wala -chirurg okulista, specjalista chorób oczu, ekspert z zakresu chirurgii refrakcyjnej, mikroskopii konfokalnej rogówki oraz chirurgii zaćmy. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Euro-pean Society of Cataract and Refractive Surgeons. Autorka licznych publikacji oraz wykładów naukowych. W szpi-talu Weiss Klinik przeprowadza zabiegi laserowej korekcji wzroku, operacje leczenia zaćmy oraz prowadzi konsultacje okulistyczne.

„Mężczyźni są z Marsa, kobiety z Wenus. A widać to również w kwestii widzenia. Kobiety nie tylko dostrzegają więcej kolorów (a raczej potrafią więcej rozróżnić), ale też częściej cierpią na alergiczne choroby oczu (chociaż to więcej mężczyzn bierze z tego powodu wolne w pracy). Niedawno przeprowadzone badania amerykańskich nau-kowców wskazują na jeszcze inne różnice np.: więcej mężczyzn ma problemy ze wzrokiem spowodowane zbyt długą pracą przy komputerze (59% do 53% kobiet), częściej miewa kłopoty z zaśnięciem, a kobiety z zaburzeniami w koncentracji. Różnice ujawniają się również w kwestii zakupu okularów przeciwsłonecznych – kobiety częściej szukają zapewnienia, że szkła mają ochronę UV (35% do 28% mężczyzn), a mężczyźni uważają, że markowe okulary są lepsze dla zdrowia oczu (36% do 27%)”.

  www.spaeden.pl   
 

Antonina Majewska

1 2 3
REKOMENDACJA
2011-07-04 12:42:36
~Ewa

Poczytaj i wyślij tłuszcz do diabła. Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek. Odżywia, oczyszcza organizm, wzmacnia i regeneruje .Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć.. Ja po dwóch ciążach zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam. Polecam (odchudzamskutecznie.com.pl)

2011-07-04 12:37:59
~anja

Spotykam bardzo wiele osób z alergią. Czasem mam wrażenie, że wokół żyją sami alergicy :) Co ciekawe, wiele osób zapada na alergię w wieku dorosłym. http://poznajdate.com Ciekawe... :) Chyba dużo ludzi się interesuje takimi rzeczami :)?

2011-07-04 12:28:13
~www.kwiatano.pl

Super Wakacje

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.