wyszukanie zaawansowane

Eden

Oddech Życia

08.04.2009

Tajniki psyche
Przeżywane emocje, zwłaszcza te intensywne, natychmiast znajdują odbicie w sposobie oddychania. Gdy pojawia się stres, oddech staje się szybki i intensywny, strach powoduje, że jest przyspieszony i płytki. W złości łapiemy krótkie, szybkie hausty powietrza, które z impetem wydychamy. Jeżeli mamy tendencje do duszenia uczuć, problemy z wypłakaniem się, oddychamy płytko. Gdy zatrzymujemy w sobie uczucia, także zatrzymujemy powietrze.

Ale dzieje się też na odwrót – głębsze i powolne oddychanie uspokaja umysł i ciało. Dlatego świadome oddychanie to cenna umiejętność. Pozwala przejąć kontrolę nad emocjami i opanować objawy stresu. Co więcej, jesteśmy w stanie wydobyć wyparte, stłumione emocje, które nas obciążają i zamienić je na pozytywną, twórczą energię. Ćwiczenia oddechowe są więc najszybszym i najprostszym sposobem na odzyskanie siebie.    
 

Gdy oddychasz pełną piersią:
stymulujesz krążenie i regulujesz ciśnienie krwi
poprawiasz metabolizm, łatwiej ci schudnąć
oczyszczasz organizm, usuwasz toksyny
pobudzasz aktywność czerwonych krwinek
wzmacniasz odporność
poprawiasz jakość snu
dbasz o sprawność mózgu
panujesz nad emocjami, umysł się uspokaja
radzisz sobie ze stresem
pokonujesz zmęczenie, dodajesz sobie energii i wigoru

 

 

1 2 3 4 5 6
REKOMENDACJA
2009-05-23 07:31:02
~lech

Dobrze ,od dziś zaczynam.Mam 57 lat i jeszcze nie mam problemów z krążeniem.Ale to zawdzięczam aktywnemu trybowi życia. Dużo pracuje fizycznie,no i do niedawna uprawiałem bieganie. Przebiegałem średnio 60 km ttygodniowo.Z biegania wyeliminował mnie zwyrodniały staw biodrowy.Ale w miare swoich morzliwości jestem nadal aktywny.Pozdrawiam.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.