wyszukanie zaawansowane

Eden

Z laboratorium natury

11.05.2009

Medytacja  w ruchu
Hania Łopuchow, twórczyni marki Femi. Z wykształcenia farmaceutka, z zamiłowania wielbicielka fitoterapii, aromaterapii i wschodniej medycyny, opowiada dlaczego warto żyć
w ekologicznym stylu.

Wychowałam się w domu pełnym mądrych kobiet. Babcia nauczyła mnie zbierać zioła i owoce leśne, ciotki pokazywały, jak dzięki marchewce i nagietkowi można dbać o urodę, a mama wpoiła, że życie blisko natury jest ścieżką świadomych wyborów. I sprawia, że my-jednostki na każdym kroku mamy wpływ na środowisko oraz jakość naszego bytu. Dlatego uważam, że ekologiczny styl życia to mądrość.

Wymaga wiedzy i uwagi oraz wysiłku, by zinterpretować zjawiska, w których uczestniczymy. Uczy pokory, szacunku do siebie, każdej żywej istoty oraz środowiska. Stajemy się wrażliwsi – zaczynamy coraz bardziej poznawać siebie i rozumieć swoje potrzeby. A to wszystko przekłada się na każdą płaszczyznę życia. Bo każda czynność ma swoją głębię, pozwala wsłuchać się w rytm. Jest więc swoistą medytacją w ruchu.

Samo przygotowywanie żywności też może być rytuałem. Gdy gotujemy uważnie, powiedziałabym nawet – z miłością, poprawia się energetyka potrawy. Jedzenie staje się naprawdę zdrowe i sprzyja ciału. Zresztą według tradycji wschodnich kucharz, by móc gotować, musiał być czysty duchowo. To samo dotyczy pracy. A moja praca polega na starannym doborze najczystszych roślin. Z rozmysłem selekcjonuję składniki i tworzę przemyślane receptury. Stosuję zasadę „quantum satis” – tyle ile trzeba, czyli w najniższej dawce, niezbędnej do osiągnięcia zamierzonego celu. To taka kobieca alchemia. W efekcie nasze kosmetyki potrafią wydobyć piękno i są naprawdę przyjazne skórze, szczególnie tej wymagającej. Wiem, co mówię, bo sama je stosuję.
 

Wydanie internetowe: www.spaeden.pl

W tym numerze polecamy:

Piękny rejs, czyli luksusowe SPA na statkach.
50 pomysłów na udany weekend.
Witaj wiosno, czyli majówka w ogrodzie.

Agnieszka Kugiel

1 2 3 4 5
REKOMENDACJA
2014-03-13 15:06:26
~kaśka

Jestem fanką naturalnych eko kosmetyków z certyfikatem, może femi nie koniecznie ale Alva, Green People, Essential Care, Nafha, Esprit Equo oj i wiele innych uwielbiam. A do włosów oczywiście John Masters Organics i ich rewelacyjna odżywka cytrus i gorzka pomarańcza http://goo.gl/Id4gj7 - znacie ją. JAk się zakochałam tak już jej nie zdradzam jak i moich pozostałych eko kosmetyków.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.