wyszukanie zaawansowane

Solarium&Fitness

Dobór sprzętu do SPA jest ważny

fot. Neoqi
20.04.2012

Wielu właścicieli nowo powstających obiektów SPA & Wellness stara się, aby za minimalną kwotę kupić jak najwięcej sprzętu. Ale czy to właściwa droga? I czy takie podejście okaże się docelowo tańsze? Moim zdaniem niekoniecznie.

Więcej i taniej, czy drożej, ale w lepszej jakości?
Obstawienie się większą ilością sprzętu, który jest słabej jakości, to nie jest dobre rozwiązanie. Mniejsze możliwości sprzętu, jego gorszy design skutkują przede wszystkim pogorszeniem funkcjonalności zarówno dla gości jak i dla personelu.

To podstawowy błąd inwestorów. Zasada ta dotyczy zarówno wyposażenia gabinetów, w takie urządzenia jak: wanny czy stoły jak i urządzeń zabiegowych typu lasery, IPL, mikrodermabrazje, oraz tego drobnego np. do pedicure (frezarki). Każde urządzenie ma dłuższą lub krótszą żywotność, w zależności od tego z jakich materiałów zostało wykonane, ale abstrahując od jakości wykonania, ważną sprawą będzie możliwość zabiegowa, czyli siła urządzenia, prędkość, urozmaicenie programowe, itp. dzięki czemu zabiegi staną się bardziej profesjonalne.Wanny
Tanie wanny szybko trzeba wymieniać, bo nie wytrzymują zabiegowego tempa. Ponadto mają mało urozmaicone programy zabiegowe, a często wyglądają po prostu gorzej, posiadają zapychające się dysze, szybciej zużywające uszczelki, lub po prostu odbarwiają się od preparatów czyszczących i dezynfekujących. Poza tym nawet dobrej jakości wanna, ale tańsza, to wersja podstawowa, bez dodatkowych możliwości zabiegowych. Zwykła wanna dziś już nie wprawia w zachwyt. Wiele jest dostępnych zabiegów SPA, które można zrobić samemu w domu. W prestiżowych obiektach liczy się pomysł, to coś, czego nie osiągniemy w domu, czego wanna domowa po prostu nie ma. Ale nie tylko wanny są ważne w SPA.

Stoły do masażu

Nie obejdzie się przecież bez stołu do masażu. A wybór stołów mamy już imponujący: przepiękne stoły elektryczne, hydrauliczne, podgrzewane, z szafkami, z szufladkami lub bez, z bardziej lub mniej udziwnionym wyglądem zewnętrznym. Wygląd zewnętrzny i to jakie dane łóżko ma dodatkowe funkcje, i czy będą one potrzebne, zależy od filozofii danego miejsca, natomiast na pewno należy zwrócić uwagę na funkcjonalność łóżka pod względem użytkowania. Chodzi mi tutaj o możliwości regulacyjne. Najtańsze łóżka nie będą miały możliwości szybkiej regulacji wysokości.

1 2
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.