wyszukanie zaawansowane

Solarium&Fitness

Rytuał dla ciała i umysłu

30.06.2008

SOLARIUM&Fitness

Delikatne ruchy palców wcierające w skórę kremy, olejki i balsamy, przekazują pokaźny ładunek pozytywnych emocji. Najbliższe otoczenie zamienia w ciepły, bezpieczny kokon – tak trafnie opisał masaż B. Andrieu.

O pozytywnym działaniu masażu nie trzeba nikogo przekonywać. Wiadomym jest, że poprawia sprężystość mięśni, jednocześnie łagodząc bóle. Usprawnia przewodzenie bodźców nerwowych w synapsach, przez co skutecznie poprawia koordynację ruchów i zwiększa szybkość reakcji. Stymuluje przepływ krwi, przyspiesza zaopatrywanie komórek w substancje odżywcze oraz tlen. Masaż uaktywnia również pracę układu immunologicznego – przyspieszając przepływ chłonki. Ma ogromny wpływ zarówno na ciało jak i umysł. Zmniejsza napięcia psychiczne, a w stanach pobudzenia, odpowiednio wykonany, skutecznie uspokaja.

Biorąc pod uwagę dobroczynny wpływ masażu na organizm ludzki, Clarena wprowadziła do oferty spa autorski masaż Infinity. Jest to wyjątkowy rytuał splatający w sobie cechy masażu klasycznego, filozofii ayurvedyjskiej z elementami mau-ri i ćwiczeń tai-chi. Jego szczególnym atutem jest wyjątkowe podejście do klienta.

Bazą do stworzenia masażu była wywodząca się ze starożytnych Indii Ayurveda, będąca holistycznym systemem medycyny naturalnej, działającej wielopoziomowo: Ciało, Umysł, Duch. Czerpiąc z jej bogactwa, Clarena stworzyła wyjątkowy rytuał dla osób żyjących w ciągłym zabieganiu i stresie, mających problemy z bezsennością i innymi dolegliwościami fizycznymi. Charakteryzuje go naturalność płynnie przenikających się ruchów. Masażysta w swojej pracy wykorzystuje system oddechu i ruchów zaczerpnięty z tai-chi, koncentrując się na centralnych punktach energetycznych ciała (czakramach).

Masaż Infinity przywraca prawidłowy przepływ energii. Poprawia sprawność fizyczną i umysłową, wspomaga przemianę materii oraz detoksykację organizmu. Dodatkowym atutem masażu jest niezwykła efektowność. Infinity wzbudza konotację rytualnego tańca. Aby wprowadzić w odpowiedni nastrój zarówno osobę masującą, jak i poddającą się zabiegowi, musi mu towarzyszyć odpowiednio dobrany podkład muzyczny.

1 2
REKOMENDACJA
Ten materiał nie ma jeszcze opinii. Masz okazję by Twój głos pojawił się tutaj jako pierwszy! Nie czekaj - dodaj swoją opinię!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.