wyszukanie zaawansowane

Solarium&Fitness

Cellulit kontra ruch

fot. Thinkstock
12.10.2011

SOLARIUM&Fitness

Ani ćwiczenia, ani najdoskonalsze zabiegi nie pomogą całkowicie zwalczyć cellulitu, gdy będziemy osłabiać tkankę łączną. A osłabiają ją stres, papierosy, kawa i złe odżywianie.

Na cellulitis uskarża się ponad 90% kobiet. Waga ani wiek nie grają tu roli. Jednakże u tęższych kobiet cellulit rozprzestrzenia się szybciej. Walczą z nim przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej, a to z tego powodu, że tkanka łączna kobiety jest znacznie słabsza niż u mężczyzny.

Również brak ruchu oprócz błędów dietetycznych, złego krążenia krwi i limfy, predyspozycji genetycznych i zaburzenia równowagi hormonalnej może być jedną z przyczyn powstawania tego schorzenia. Cellulit to nieestetyczne grudki tłuszczu pod skórą. Powstaje w wyniku odkładania się w komórkach tłuszczowych nieodprowadzonych produktów końcowych przemiany materii. Jeśli podskórna tkanka łączna jest zbyt luźna i osłabiona, nie zapewnia dostatecznie sprawnego oczyszczania i rozmaite odpady metaboliczne, zamiast zostać usunięte, gromadzą się pod skórą, powodując powstanie lokalnych stanów zapalnych.Stan taki może trwać bardzo długo, ogniska zapalne bywają raz liczniejsze, innym razem ulegają otorbieniu – można więc uznać, że jest to sytuacja o charakterze przewlekłym. Dlatego bardziej prawidłowo powinno się nazywać tę dolegliwość „cellulitem” niż „cellulitisem”, gdyż w medycynie końcówka -itis zarezerwowana jest dla określenia ostrego stanu zapalnego, przebiegającego z miejscowym podwyższeniem ciepłoty ciała i obrzękiem. Okazuje się jednak, że cellulit cellulitowi nierówny: osoby szczupłe cierpią zwykle na jego odmianę wodną, a te z nadwagą – na tłuszczową.

Cellulit tłuszczowy
Umiejscawia się głównie na udach i biodrach, i związany jest z nierównomiernym rozkładaniem się tkanki tłuszczowej pod skórą. Przyczyną jego powstawania jest przede wszystkim zła dieta, polegająca na nadmiernym spożywaniu produktów mącznych, słodyczy, tłuszczów zwierzęcych i soli, która zatrzymuje wodę w organizmie oraz oczywiście brak ruchu osłabiający krążenie krwi i limfy. Zatem pomóc powinno więcej ruchu i właściwe dietetyczne zasady, a zwłaszcza:
•    picie zielonej herbaty – działa moczopędnie, przyspiesza przemianę materii i oczyszcza organizm z toksyn;
•    używanie tylko oliwy z oliwek – zawarte w niej witaminy A i E poprawią kondycję komórek tłuszczowych;
•    rezygnacja z soli, która zatrzymuje wodę w organizmie; w zamian przyprawy i zioła np. zielona pietruszka, estragon.

1 2 3
PRZECZYTAJ KONIECZNIE
REKOMENDACJA
2012-04-24 20:37:55
~pol

_______________________________ www.1720.pl _____________ OBECNE KODY TO ZNIŻKA 15 i 25 zł. Wejdź i poznaj szczegóły www.1720.pl ___________________________________ ______________________________wejd i szukaj specjalnych kodów ___________________________________ ___________ PAMIĘTAJ CO KILKA DNI ZAWSZE ZNAJDZIESZ NOWE KODY PROMOCYJNE ______ ____ ____________ www.1720.pl _________

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.