wyszukanie zaawansowane

Solarium&Fitness

Cywilizacja zdrowia podstawą świata przyszłości

fot. Pixmac
14.10.2011

SOLARIUM&Fitness

Zdrowy styl życia to dziś kierunek, który przyciąga coraz większą uwagę. Od jakiegoś już czasu pojęcia wellness oraz zdrowie, postrzega się już nie w kategorii mody – bowiem tę cechuje sezonowość i niestałość, ale solidnego megatrendu, który jeszcze przez wiele lat będzie kreował rzeczywistość społeczną i gospodarczą.

Tak, tak, w obecnych czasach decydującą rolę odgrywać będą różne fenomeny niematerialne: zdolność kooperowania, komunikowania się, motywowania, poczucia odpowiedzialności, aż po świat wartości. Na nowoczesnym rynku pracy, zdrowie społeczne, duchowe oraz psychiczne (współpracowników) stają się coraz częściej ośrodkiem zainteresowania, bowiem ma to swój wymiar ekonomicznego prosperity oraz osobistego sukcesu.

W polskich, jak i europejskich hotelach SPA & Wellness, pojawia się coraz więcej ofert z zakresu doradztwa w dziedzinie stylu życia, poradnictwa psychologicznego, dobrego snu czy też oferty form ruchu, inspirowanych holistyczną filozofią Wschodu. Te podstawowe oferty, uzupełniane są ponadto poradami w zakresie radzenia sobie w relacjach między ludźmi, z wewnętrzną agresją oraz opanowaniem stresu. Jak łatwo zauważyć, usługi te są coraz częściej podkreślane lub wypierają zapotrzebowanie na tradycyjne, dość często rozumiane pod hasłem „wellness i SPA”, zabiegi kosmetyczne na twarz i ciało.Coraz większa świadomość szacunku i dbałości o zdrowie, sam postęp technologiczny w medycynie i rozwój form łatwego komunikowania się, powodować będą wzrost popytu na produkty i usługi, które sprzyjają zdrowiu, dobremu samopoczuciu, a przy okazji budowaniu pozytywnych relacji z ludźmi. Odpowiedzią na rosnące znaczenie zdrowia w życiu każdego człowieka, będzie wellness.

Wellness staje się sposobem na życie oraz sposobem bycia. To skrótowy opis zjawiska cywilizacyjnego, które odzwierciedla dążenie do możliwie najdłuższego momentu zachowania młodości, zdrowia oraz pogody ducha – o czym wiele osób marzy. W konsekwencji łączy się to ze świadomością własnego zdrowia, poczuciem odpowiedzialności za jego stan i – co najważniejsze – konieczności podejmowania działań, których celem jest poprawa i zachowanie sprawności fizycznej oraz dobrego nastroju.

Będzie to istotny element, decydujący w przyszłości o jakości naszego życia. Dlatego już dziś, ci którzy szukają wyciszenia w hotelach SPA & Wellness, mogą właśnie tam znaleźć: spokój i relaks, różnego rodzaju masaże, zabiegi na twarz i ciało, komfort i bezpieczeństwo, bliskość z naturą, czas dla siebie i pewnego rodzaju inspiracje z poczuciem dobrze wykorzystanego wolnego czasu, metody holistyczne i wszelkiego rodzaju aktywności, rodem zaczerpnięte z tradycyjnej filozofii Wschodu. Ponadto coś dla zmysłów z bogatej oferty kulinarnej, zazwyczaj przygotowanej zgodnie z zasadami wellness i co najważniejsze, doradztwo w zakresie szeroko pojętego zdrowego trybu życia.

1 2
Tagi: zdrowiewellness
REKOMENDACJA
2011-10-16 19:35:45
~ewa

Ja juz pozbylam sie problemu, ktorym byla nadwaga. Chcesz sie dowiedziec co zrobilam to wpisz w google ''atypowa utrata wagi''.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.