wyszukanie zaawansowane

Spa Manager

Poprawianie natury w SPA

06.05.2008

Nowoczesne ośrodki SPA przychodzą na pomoc wszystkim niezadowolonym ze swojego wyglądu. Bez skalpela i bólu, przy minimalnym wysiłku fizycznym, ale za to w relaksującej atmosferze można dziś ujędrnić ciało i skorygować jego niedoskonałości. Pod jednym warunkiem – wytrwałości. Efekt uzyskuje się dopiero po serii systematycznie wykonywanych, nietanich zresztą, zabiegów.

Masowanie na dobry początek
Najprostszą i najbardziej oczywistą metodą korygującą ciało wydają się być masaże. Masaże odchudzające i ujędrniające są skutecznym oraz przyjemnym dla pacjenta sposobem wspomagającym odchudzanie. Dzięki ugniataniu i uciskaniu mięśnie pracują, podskórna tkanka tłuszczowa się zmniejsza, a naskórek wygładza. Przyspiesza się przemiana materii, co sprzyja usuwaniu toksyn z organizmu i odświeżeniu skóry. Manualne długotrwałe masowanie wyraźnie poprawia stan zwiotczałej, cierpiącej na cellulit skóry. Masaż, jako prosty, nieinwazyjny i przyjemny bywa też najczęściej wybieranym zabiegiem przez mężczyzn. Ta metoda terapii podpatrzona została przez producentów rozmaitych urządzeń, wykorzystujących elementy masażu ciała i działania podciśnienia. I to właśnie endermologia, oparta na tych technikach, jest największym przebojem wyszczuplającym w gabinetach odnowy biologicznej. W warszawskim salonie Dermika SPA & Salon jest najpopularniejszym zabiegiem modelującym sylwetkę. Urządzenie do endermologii to zamknięte w hermetycznej komorze rolki, które pracują pod ciśnieniem. Jedna zw? a, a druga rozw? a fałd skóry, poruszając się nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale również względem siebie, co zapewnia maksymalną mobilizację tkanki. Ten intensywny i precyzyjny ucisk stymuluje wymianę komórkową, redukuje toksyny i zmniejsza retencję wody w skórze. Metoda ta, stosowana na świecie od 20 lat, pomaga głównie w redukcji cellulitu i ujędrnieniu skóry, przynosząc znakomite efekty. Sprzyja modelowaniu sylwetki i wzmacnianiu tkanki łącznej skóry, a tym samym wpisuje się w ideę terapii przeciwstarzeniowej. Zabiegi masażu w podciśnieniu mają również świetne działanie lecznicze. Pomagają w likwidowaniu blizn, oparzeń, żylaków, obrzęków (np. po mastektomii, po zabiegach chirurgii plastycznej). Lekarze wykorzystują urządzenia do endermologii, przygotowując, czyli zmiękczając, tkankę skóry do liposukcji (odsysania tłuszczu). Zabieg endermologii, zwany jest czasem lipomasażem, bo jednym z jego efektów jest drenaż limfatyczny, pozwalający usunąć z organizmu toksyny. Endermologię przeprowadza się w seriach nawet do 20 zabiegów. Wykonuje się ją 1–2 razy w tygodniu na ciele okrytym specjalnym kombinezonem, ułatwiającym poruszanie się rolek masujących. Przeciwwskazaniem jest ciąża, przepuklina, naczyniaki, nowotwory i uszkodzenia skóry. Ten nieinwazyjny zabieg wyzwala naturalne procesy metaboliczne skóry i uważany jest za numer 1 w walce z cellulitem.

Obecnie najnowocześniejszym urządzeniem tego typu jest Endermologie Keymodule firmy LPG. Na podobnej zasadzie masażu próżniowego działa też urządzenie Body Health stosowane w Coen Spa & Wellness w Zgierzu koło Łodzi. – Zabiegi aparatem Body Heath, wykonywane naprzemiennie z zabiegami antycellulitowymi Thalgo, dają znakomite efekty ujędrniające nawet w zaawansowanych stadiach skórki pomarańczowej – mówi Iwona Zawadzka, kierownik ośrodka. Body Health wspomaga drenaż płynów po operacjach plastycznych, bywa więc stosowany jako kuracja uzupełniająca po zabiegach z użyciem skalpela.

1 2 3 4 5
REKOMENDACJA
2010-05-09 22:24:47
~haneczka

owszem, dermika jest niespecjalna. Ja lubię gabinecik biomedyka w okolicach placu bankowego. Ultracontour zaczynam od czerwca tam. Póki co przygotowuje się psychicznie, no i przyzwyczajam się do zdrowej diety.

2010-03-24 21:09:04
~kalina

Bardzo reklamują tą dermikę. Kiedyś tam byłam - nic specjalnego. Ja miałam endermologię. Spora poprawa, głownie zniszczył cellulit. Zastanawiam się teraz nad ultracontourem, żeby całkowicie zlikwidować problem.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.