wyszukanie zaawansowane

SPA&Wellness

SPA na prowincji

13.01.2009

SPA&Wellness magazine

Zamek otoczony winnymi uprawami w Prowansji, kamienna willa pośród winnic Kampanii, czy może wiktoriańska rezydencja w szkockiej wsi? Jeśli czas tylko na to pozwala, mieszczuchy chętnie porzucają wielkomiejskie Day Spa i szukają spokojnych miejsc odnowy na idyllicznej prowincji. Przyjrzeliśmy się najciekawszym tego typu ośrodkom w Europie.


Szczęśliwy weekend w Aquapetra
Aquapetra Resort & Spa jest położony w miejscowości Telese Terme w samym sercu włoskiej Kampanii. Nazwa tego regionu pochodzącego od łacińskiego Campania Felix (szczęśliwy kraina) idealnie pasuje do opisania charakteru tego obiektu, zbudowanego niemal wyłącznie z jasnego kamienia, charakterystycznego dla budowli z południa Włoch. Gości, w większości Neapolitańczyków, przyciąga tutaj nowoczesne Spa, które rozlokowało się na ogromnej jak na tego rodzaju kompleksy powierzchni blisko 2 tys. m2. Specialité de la maison Aquapetry są przede wszystkim pakiety dla par, które chętnie przyjeżdżają tutaj na weekendy. Korzystają oni z takich atrakcji, jak masaż Kleopatry, winnego, miodowego lub czekoladowego okładu, czy też specjalnie przygotowanych peelingów z użyciem wodorostów z Morza Tyrreńskiego. Otoczenie Aquapetry jest rzeczywiście idylliczne, to m.in. żyzne ziemie znane z uprawy winorośli, z której produkuje się sławne wino falerneńskie, ogrody i sady owocowe. Sam hotel jest nieduży – ma 45 pokoi – ale wyróżnia go bardzo dobra obsługa. Nie może być zresztą inaczej skoro Aqupetra jest w elitarnym gronie obiektów Small Luxury Hotels of the World, które stawia swoim członkom bardzo surowe wymagania dotyczące serwisu dla gości.Palmerston z Etną w tle

Najpierw rzut oka na zapierającą dech w piersiach ośnieżoną Etnę, potem spojrzenie na kojące wzrok zielone pagórki – to zazwyczaj pierwsze czynności wykonywane przez turystów przyjeżdżających do Palmerston Etna Golf Resort & Spa w Castiglione Di Sicilia. Sycylia, nazywana wyspą słońca, szczyci się największą w Europie liczbą godzin słonecznych w ciągu roku, dlatego klimat jest tutaj łagodny nawet zimą podczas, gdy północne Włochy są wtedy pokryte śniegiem. Pamerston, ulokowany niedaleko najwyższego szczytu wyspy, ma 98 pokoi oferujących gościom pięciogwiazdkowy standard. Na 900 m2 znajduje się kompleks Spa z basenem, sauną, siłownią, gabinetami zabiegowymi i siłownią. Całość pachnie jeszcze świeżością, gdyż kompleks oddano do użytku w czerwcu 2008 r.
Palmerston jest członkiem prestiżowego stowarzyszenia Preferred Hotels & Resorts. – Każdy z hoteli czy ośrodków, który ubiega się o przyjęcie do naszego programu, musi spełnić warunki wyszczególnione w wielostronicowym formularzu.

1 2 3
REKOMENDACJA
2013-01-08 19:57:27
~link

zobacz tez : http://www.uzdrowicielreiki24krak ow.hpu.pl

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.