wyszukanie zaawansowane

SPA&Wellness

Zabiegi na wulkanicznej wyspie

09.06.2008

SPA&Wellness magazine

Czy może być coś przyjemniejszego niż relaks po skończonym zabiegu SPA na tarasie z widokiem na lazurowe morze? Wystarczy kilka godzin lotu, a spełnimy swoje marzenia w luksusowym Notos Therme & Spa w greckiej Vilhadzie.

Mało który obiekt wellness w Europie może pochwalić się tak pięknymi widokami roztaczającymi się z okien, jak Notos Therme & Spa na wyspie Santorini. Jest on położony nad niedużym portem rybackim Vlihada przy pumeksowym klifie, kształtowanym od setek tysięcy lat przez otaczające go wody Morza Egejskiego. Naturalny krajobraz pozwolił architektom na przepiękne rozplanowanie kompleksu, który kaskadami opada w stronę morza. Po skończonych zabiegach goście mogą usiąść na śnieżnobiałym tarasie i pijąc aromatyczny napar lub świeżo wyciśnięty sok, podziwiać zapierające dech w piersiach widoki.


A oferta zabiegowa w Notos Therme & Spa jest naprawdę imponująca. Przy przygotowaniu listy terapii wykorzystano naturalne położenie kompleksu na wulkanicznej wyspie. Tuż pod hotelem płyną bowiem źródła wody wzbogaconej minerałami pochodzącymi z dawnych erupcji. Do SPA menu wprowadzono między innymi okłady z wulkanicznego błota oraz alg, specjalne masaże i prysznice wykorzystujące minerały.
SPA w ośrodku Notos jest utrzymane w śródziemnomorskiej stylistyce. Architektoniczne cacko zdobią przepiękne marmury, błękitne baseny, półkoliste dachy. To ostatnie rozwiązanie jest nader praktyczne, gdyż zapewnia lepszą cyrkulację gorącego powietrza, które nie gromadzi się pod sufitem. Do wyposażenia SPA należą sauny, łaźnia turecka, bicze wodne, jacuzzi oraz kilka pokoi do masażu i zabiegów na ciało. Całość uzupełnia basen ze słodką wodą, która ze względu na jej deficyt jest luksusem (mieszkańcy Wyspy Santorini pod groźbą wysokiej kary finansowej mogą robić pranie tylko w wybranym dniu tygodnia).

1 2 3
REKOMENDACJA