wyszukanie zaawansowane

SPA&Wellness

Body wrap, czyli ciało w kokonie

09.06.2008

SPA&Wellness magazine

Podczas zabiegu body wrap od ramion w dół wygląda się jak egipska mumia. Nie zakonserwujemy oczywiście w ten sposób naszego ciała na tysiące lat, ale znakomicie wygładzimy i ujędrnimy skórę.

Nazywany z angielska zabieg body wrap rozpoczyna się od nałożenia na ciało specjalnej papki lub żelu. Następnie pacjent jest owijany (wrap) bandażami lub folią, dzięki czemu pod tym “kokonem” wytwarza się ciepło wzmacniające działanie preparatów. – Aktywizują się w ten sposób procesy przemiany materii w skórze, zmniejszeniu ulega tkanka tłuszczowa, a skóra ulega wyraźnemu wygładzeniu i ujędrnieniu – mówi Joanna Luboń, dermatolog z kliniki Alef.

Naturalne składniki

W trakcie tej terapii wykorzystywane są dobroczynne właściwości czystych, bioaktywnych produktów pochodzenia naturalnego, którymi mogą być np. morskie algi, glinki, muł, błoto oraz olejki eteryczne i ekstrakty. Zazwyczaj przeprowadza się serię zabiegów. Ich liczba jest uzależniona od wieku klienta – na jedną dziesiątkę lat przypada jedna terapia.

Body wrap jest coraz częściej obecne w ofercie gabinetów kosmetycznych i SPA. Do przeprowadzania zabiegów mogą być używane specjalne urządzenia, takie jak Beauty Tek – służące do odmładzania tkanek przy użyciu impulsów podprogowych czy Body Shaping – wykorzystujące promienie podczerwone do penetracji skóry. W stołecznej Ambasadzie Urody klienci mogą korzystać z serii zabiegów body wrap mających właściwości odżywcze, regenerujące lub odmładzające.

Afrykańskie inspiracje

Jedną z popularnych terapii jest African Potatoe Body Wrap, czyli maska na ciało na bazie afrykańskich ziemniaków, masła HESA, białego wosku pszczelego i esencjonalnych olejków. Z kolei w Cinammon Body Wrapping wykorzystywane jest urządzenie Beauty Tek. Zabieg polega na owinięciu ciała folią z użyciem silnie rozgrzewającego preparatu cynamonowo-imbirowo-algowego, a następnie przeprowadzeniu komputerowego drenażu limfatycznego. Substancje zawarte w preparacie pozwalają redukować cellulit, wygładzają skórę, modelują sylwetkę i likwidują obrzęki.

1 2 3
REKOMENDACJA