wyszukanie zaawansowane

Galerie

Odchudzanie - dwudziestki kontra pięćdziesiątki

Odchudzanie - dwudziestki kontra pięćdziesiątki

123RF

1/13

Nie jest tajemnicą, że ciało kobiety zmienia się z wiekiem. Na każdym etapie życia ma też inne potrzeby i inne możliwości. Nie zmienia się tylko jedno - w każdym wieku chcemy być piękne i szczupłe. Odchudzają się więc i nastolatki i panie dojrzałe. Często niestety zapominając, że przyczyny tycia u nastolatek, różnią się znacznie od powodów, dla których przyrasta waga kobietom starszym. Odchudzać się trzeba więc też inaczej. Co o metabolizmie, dietetyce i zrzucaniu zbędnych kilogramów powinny wiedzieć przedstawicielki różnych grup wiekowych? Zapytaliśmy o to specjalistkę ds. żywienia człowieka z poradni Dietosfera, Barbarę Dąbrowską Górską.

Od nastolatki do kobiety
Dojrzewanie płciowe, które przypada właśnie na ten okres, to ogromny szok dla organizmu - zwłaszcza kobiety. Duży zastrzyk estrogenów sprawia, że nagle znacznie zwiększa się masa ciała. O ile chłopcy "strzelają w górę", o tyle u dziewcząt przyrost masy dotyczy przede wszystkim ud i pośladków, gdzie magazynowane są zapasy tłuszczu na okres ciąży i karmienia. Zazwyczaj w tym wieku znacząco wzrasta też apetyt, co również przekłada się na zwiększenie masy ciała.

Polecamy: Rewolucyjna dieta! Jak z niej skorzystać?

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/13
2017-02-14 15:51:15
~Jolanta

Zdecydowanie Slimunox ale to żę te tabletki są tak skuteczne dowiedziałam się dopiero teraz.Niestety wcześniej musiałam stosować z marnym skutkiem inne preparaty.Odchudzanie z nimi to przyjemność.

2015-02-18 18:10:46
~lilka

Ja też wreszcie poszłam po rozum do głowy, zwolniłam tempo życia, zaczęłam odchudzanie z tabletkami Foreverslim. pozbyłam się w 4 tygodnie 4 kilogramów, Oczyściłam organizm z toksyn. pozbywam się niechcianych kilogramów.Jestem na dobrej drodze do normalności.

2013-06-03 17:42:12
~milena R

Czy nie milej stosować dietę, w której posiłki dopasowane są do gustu. Sprawdźcie na www.dietek.pl

2013-05-14 20:04:20
~kasia

Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdej to polecam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.