wyszukanie zaawansowane

Galerie

Soja - działanie lecznicze

Soja - działanie lecznicze

fotolia.com

1/11

Od kilku lat soja zajmuje jedno z czołowych miejsc na liście najzdrowszych roślin jadalnych. Ta jej pozycja lidera nie jest bynajmniej dziełem przypadku. Ogromne walory odżywcze soi potwierdzają naukowcy z wielu niezależnych ośrodków badawczych na świecie.

Soja jest jednoroczną rośliną strączkową. Znana od tysiącleci na Dalekim Wschodzie, na początku XX wieku rozprzestrzeniła się na wszystkie kontynenty. To jej właśnie, jako jednemu z zasadniczych składników kuchni orientalnej, przypisuje się m.in. rzadsze występowanie osteoporozy u Azjatek oraz długowieczność mieszkańców niektórych regionów tamtej części globu. Jako pokarm wykorzystywane są ziarna soi. Stanowią one prawdziwy, naturalny zbiornik zdrowia. Co zyskujemy, jedząc soję?

Autor: Lek. chorób wewnętrznych Grażyna Dziekan

Polecamy w serwisie Poradnia.pl:
Siemię lniane – samo zdrowie

REKOMENDACJA
1/11
2013-09-14 21:39:31
~melka

No tak, najlepsze co z natury, jednak większość woli łykać suplementy diety- z tymi suplementami diety też trzeba uważać, bo one również wchodzą w interakcje z innymi przyjmowanymi lekami. Jeżeli wystąpi istotna interakcja należy niezwłocznie przerwać przyjmowanie tych leków i skontaktować się z lekarzem. Ja zawsze sprawdzam interakcje na osoz.pl/interakcje co i wam polecam!

2013-07-07 16:29:47
~Madzia

Masz rację, ta Primavika jest niezła, no i sprawdzałam na stronie frisco – fakt mają najtaniej

2013-06-25 16:11:31
~Anetta

Hmmm, ja uwielbiam soję, i wcale nie boję się gmo Polecam Soję w pomidorach PRIMAVIKA, znalazłam na frisco.pl bo w moim sklepie tego nie ma

2013-06-23 11:12:21
~Milenka S

DIETEK.PL - indywidualna dieta plus oczyszczanie organizmu. Zobacz.

2013-06-18 10:38:41
~Anna

Poczytaj i wyślij tłuszcz do diabła. Idealna dieta dla każdego bez względu na wiek. Odżywia, oczyszcza organizm, wzmacnia i regeneruje. Ponadto możesz jeść ulubione posiłki i chudnąć.. Ja po dwóch ciążach zgubiłam 10 kg w 3 miesiące i wagę trzymam. Zapraszam do odwiedzenia w słusznej sprawie idealnafigura.com/zwagi to nie spam. To możliwość pomocy.

2013-06-16 18:28:32
~Margot

Wszystko super ale jezeli ktos zada sobie trud przeczytania listy skladnikow wyrobow sojowych to zobaczy tam wiele chemii a tylko sladowe ilosci soi.Nie wmowicie mi ze jogurty lub mleko sojowe ktore w skladzie ma cala tablice Mendelejewa jest takim cudownym lekiem na cale zlo!

2013-06-15 11:25:41
~kotiilof

większość jeśli nie cała" soja" to gmo ze stanów, to po co ten artykuł?,na to pranie nabiorą się najmniej "kumaci" ,tych z szerszym spojrzeniem nie dopadniecie ;)))

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.