wyszukanie zaawansowane

Galerie

Jak poznać, że brakuje nam witamin?

Jak poznać, że brakuje nam witamin?

1/8

Trudno przecenić znaczenie witamin dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Biorą udział we wszystkich podstawowych czynnościach, umożliwiają odpowiedni rozwój, aktywność życiową, a także dobre samopoczucie. Niedobór tych cennych substancji może prowadzić do zaburzenia równowagi i wielu problemów zdrowotnych. Jak poznać, że brakuje nam witamin?

Problemy ze wzrokiem
Gorzej widzisz po zmierzchu albo przebywając w słabo oświetlonych pomieszczaniach? To typowy objaw tzw. kurzej ślepoty, która bardzo często bywa skutkiem niedoboru witaminy A, odgrywającej kluczową rolę w procesie widzenia. Inną konsekwencją jej braku jest także tzw. zespół suchego oka. Pojawia się wówczas pieczenie, światłowstręt, nadmierne łzawienie, chwilowe zamglenie widzenia. Schorzeniu towarzyszy ból i zmęczenie oczu. Pieczenie, łzawienie i uczucie piasku pod powiekami mogą być także symptomem niedoboru witaminy B1 i E.
Najlepsze źródła witaminy A: marchew, brokuły, słodkie ziemniaki, jarmuż, szpinak, dynia, wątróbka drobiowa, wołowa, czy wieprzowa, żółtka jaj.

Tekst: Rafał Natorski/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2014-11-05 11:22:24
~ala

Organizm potrzebuje wszystkich składników odżywczych każdego dnia. Ja znalazłam świetne rozwiązanie, nie muszę zastanawiać się co mam jeść, jem bardzo pożywne śniada nie a co najważniejsze jest to dla każdego nie zależnie od wieku. Polecam zdrowe, smaczne odżywianie, (zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes) dające witaminy i energię

2014-06-22 21:57:22
~Aga

Na pewno nasz organizm prędzej nisz później odczuje brak witamin, w moim przypadku była to witamina D. Teraz biorę regularnie d-vitum forte i pilnuję by mi jej nigdy nie zabrakło.

2013-09-14 21:27:56
~wypowiadam_się

Z tymi suplementami diety też trzeba uważać, bo one również wchodzą w interakcje z innymi przyjmowanymi lekami. Jeżeli wystąpi istotna interakcja należy niezwłocznie przerwać przyjmowanie tych leków i skontaktować się z lekarzem. Ja zawsze sprawdzam interakcje na osoz.pl/interakcje co i wam polecam!

2013-06-28 19:55:32
~Kaśka

nie wiem czyje to oko, zakładam, że damskie, ale przydało by się troszkę wyregulować brwi... co do drgania mięśni to również brak magnezu jest przyczyną...

2013-06-21 09:50:22
~TomiCBR

Bo to właśnie tak ma działać. Zawsze człowiek się załapie.

2013-06-21 08:27:28
~ewa

no to wszystkiego mi brakuje.....

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.