wyszukanie zaawansowane

Galerie

Zdrowie w liczbach

Zdrowie w liczbach

123RF

1/8

Czas przeznaczony na odpoczynek, aktywność fizyczną, seks, mycie zębów, ilość przyswajanych kalorii, wypijanej wody, waga, poziom cholesterolu. Czy potrzeby naszego organizmu da się zapisać w liczbach?

5-9 godzin nieprzerwanego snu

Zapotrzebowanie na sen każdego z nas jest inne, a rozbieżności godzinowe są tak duże, że sensowna odpowiedź na pytanie „ile trzeba spać”, brzmi – „tyle, ile potrzebujemy, by się po wstaniu z łóżka czuć się dobrze”. Są tacy, którzy po 5 godzinach czują się wypoczęci, jednak większość z nas potrzebuje około 7-8 godzin nieprzerwanego snu, by osiągnąć stan pełnej regeneracji. W tym czasie wszystkie procesy życiowe ulegają spowolnieniu, spada temperatura ciała i ciśnienie krwi, słabnie tętno, zwalnia się oddech. W ten sposób chronione są zasoby energii. Wycisza się również mózg, który po całodziennej aktywności musi mieć czas na uporządkowanie nagromadzonych przez cały dzień informacji.

Kaja Ostrowska/mmch/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2013-07-08 16:54:26
~garmi n

Polecam stronę garminpoipl fotoradary, kontrole drogowe, niebezpieczne przejazdy kolejowe na rok 2013, cała Europa, comiesieczne aktualizacje

2013-07-08 15:08:10
~facet

I co jest w tym najważniejsze, przynajmniej raz dziennie uprawiać seks z ukochaną osobą na najwyższym poziomie.

2013-07-08 11:24:29
~asia

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.