wyszukanie zaawansowane

Galerie

Talerz pełen depresji

Talerz pełen depresji

Thinkstock

1/10


Co jest najlepsze na smutki? Oczywiście lody! Świetna jest też czekolada czy słodki batonik. Miłośnicy bardziej wytrawnych smaków z pewnością na chandrę chętniej wybiorą soczystego hamburgera czy torebkę chipsów. W charakterze "pocieszyciela" sprawdza się też alkohol, a brak energii odpędzi mocna kawa. Dla wszystkich, którzy wierzą w te metody walki z depresją, naukowcy mają bardzo złą wiadomość. Taka dieta tylko pozornie poprawia nastrój. W rzeczywistości wysoko przetworzone produkty i potrawy zawierające duże ilości cukru zwiększają ryzyko wystąpienia depresji.


Dr Achana Singh-Manoux wraz z grupą naukowców z University College w Londynie przebadali dietę około 3,5 tys. pracowników publicznych. Następnie uczestnicy badania zostali podzieleni na dwie grupy - w pierwszej znalazły się osoby stosujące zdrową, pełnowartościową dietę, w drugiej - miłośnicy fast foodów, puszkowanych wędlin, smażonych, tłustych potraw i słodyczy. Po uwzględnieniu stanu zdrowia, nałogów, wykształcenia, wieku i innych czynników, które mogły mieć wpływ na wynik badania, naukowcy doszli do wniosku, że zła dieta zwiększa ryzyko wystąpienia w przyszłości depresji o 58 proc.

AD/mmch/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/10
Zobacz w innych serwisach:
2014-01-09 09:44:13
~Jordan

Kto czyta i pyta nie błądzi ! Jordan Oboje z żoną jesteśmy w średnim wieku , pomimo wielu kłopotów mamy wspaniały udany związek .Bóle migrenowe w okresie menopauzy żony ustąpiły całkowicie , jej zmysłowość i sprawność fizyczna przeszła moje najśmielsze oczekiwania . Aktywator wody Atara Golden to ZDROWIE i Uroda .Czytaj w necie wiedza zmienia nawyki i myślenie. Przeczytaj a zaczniesz myśleć i żyć inaczej . Aktywator wody Atara Golden to ZDROWIE i Uroda

2013-08-26 20:06:37
~E.K.

co to znaczy "zdrowa,pełnowartościowa dieta?

2013-07-11 16:21:15
~kasia

Nie jest łatwo się odżywiać i odchudzać. Jedyny sposób na zdrowe odchudzanie i długotrwałe wyniki jest zmiana nawyków żywieniowych. Po co całe życie się odchudzać, to jest bardzo męczące dla naszego organizmu. Ja już z tym nie mam problemu, zmieniłam nawyki żywieniowe, ale pomógł mi w tym polecając mi świetny program konsultant Wellness(idealnafigura.com/gberes), schudłam zdrowo, bezpiecznie, co najważniejsze utrzymuje już ponad rok świetną figurę.Każdej to polecam

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.