wyszukanie zaawansowane

Galerie

8 rzeczy, które obniżają płodność

8 rzeczy, które obniżają płodność

123RF

1/8

Gdy para nie może doczekać się potomka, szacuje się, że w 50 proc. przypadków kłopot leży po stronie kobiety, natomiast w 30 proc. – po stronie mężczyzny. W pozostałych przypadkach jest to wspólny problem partnerów. Co może wpłynąć na nasze zdolności reprodukcyjne?

Wiek
Działa na niekorzyść przede wszystkim kobiet. Spadek płodności wraz z wiekiem to proces naturalny, który wiąże się ze stopniowym obniżaniem ilości „rezerwowych” komórek jajowych, a także z ich starzeniem się czy zwiększoną ilością cykli bezowulacyjnych. Już u trzydziestolatek odsetek nieprawidłowych komórek jajowych może wynieść nawet 40 proc., natomiast u kobiet po czterdziestce odsetek ten sięga nawet 80 proc. W miarę, jak owulacje stają się coraz rzadsze, kobieta ma mniejszą szansę na zapłodnienie. Jeśli upłynął rok od ostatniej miesiączki, czyli menopauza minęła, zajście w ciążę jest mało prawdopodobne. Lekarze alarmują, że już u kobiet przed 30. urodzinami zaczyna spadać płodność, natomiast u mężczyzn – około 35. roku życia.

Tekst: Ewa Podsiadły - Natorska/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2015-09-10 21:54:59
~emelka

Mój mąż też był zadowolony z Ferti Man - zaczął go brać przed moją ciążą i bierze do tej pory - zamiast wcześniejszych witamin. Ja najbardziej się cieszę, że w końcu zaczął dbać o siebie i też się zdrowiej odżywia i częściej chodzimy na spacery.

2015-09-02 16:59:56
~Aleksandra

Baśka zgadzam się: dieta jest najważniejsza. I ruch. Mój chłopak tak samo brał Ferti Man i jadł ze mną głównie ryby i warzywa. Nie wyobrażam sobie, że tylko jedno z nas się przygotowuje. A to nawet czuć po nim więcej testosteronu i chęci do starań ;)

2015-08-16 12:35:54
~Baśka

Dieta to podstawa: skoro tak dbamy o siebie na co dzień, diety, ćwiczenia, to co dopiero przed ciążą... ja staram się dobrze odżywiać, ale jak teraz staram się zajść to biorę też różne witaminki, mój partner bierze Ferti Man, oprócz tego dużo się ruszamy... Myślę, że odpowiednia dieta kobiety to podstawa, ale dla mnie niezastąpione jest, że mój mężczyzna też mnie wspiera i pomaga. Życzę tego każdej kobiecie :)

2014-01-09 09:41:53
~zdrowy

Kto czyta i pyta nie błądzi ! Jordan Oboje z żoną jesteśmy w średnim wieku , pomimo wielu kłopotów mamy wspaniały udany związek .Bóle migrenowe w okresie menopauzy żony ustąpiły całkowicie , jej zmysłowość i sprawność fizyczna przeszła moje najśmielsze oczekiwania . Aktywator wody Atara Golden to ZDROWIE i Uroda .Czytaj w necie wiedza zmienia nawyki i myślenie. Przeczytaj a zaczniesz myśleć i żyć inaczej . Aktywator wody Atara Golden to ZDROWIE i Uroda

2013-08-04 20:13:20
~Marcin

Nie napisali o najwazniejszej przyczymnie,czyli o oszenniu telefonu komorkowego w kieszeni spodni.

2013-08-02 13:35:22
~;)

w życiu nie czytałem takich bzdur

2013-08-01 09:17:10
~Schudnij

Chcesz być zgrabna , zadbana i nie wstydzić się swojego ciała? Z czystym sumieniem polecam ludzi których znajdziecie na faceboku wpisując dieta trening suplementacja. Wejdzcie na profil i zamówcie zestaw na odchudzanie. Układany indywidualnie pod każdą osobę.

2013-07-30 12:03:28
~gosia

Masz nadwagę, a chcesz zajść w ciążę? Jeżeli schudniesz na pewno masz większe prawdopodobieństwo, że się uda. Mnie się udało. Pozbyłam się nadwagi raz na zawsze-12kg w 4 miesiący. Bez głodowania, bez cellulitu i energią na cały dzień. Urodzilam 3 dzieci, odżywiałam się ( oczywiście dalej się odżywiam) zdrowo, regularnie a wyniki miałam jak "u niemowlaka" -słowa lekarza. Jak ? Wejdź i się dowiedz (idealnafigura.com/gberes). Zadbaj o swoje zdrowie już dzi

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.