wyszukanie zaawansowane

Galerie

Nadmiar witamin szkodzi zdrowiu

Nadmiar witamin szkodzi zdrowiu

123RF

1/8

Wierzymy, że wzmocnią odporność i zrekompensują niewłaściwą dietę. Przekonani o dobroczynnych właściwościach witamin, często zażywamy je bez większego zastanowienia i nie sprawdziwszy uprzednio, czy rzeczywiście brakuje nam danego pierwiastka. Choć w środowisku medycznym wciąż mają swoich zaciekłych obrońców, część ekspertów twierdzi, że przesada w przyjmowaniu suplementów – zamiast służyć zdrowiu – może mu szkodzić.

Niedawno wyszło na jaw, że kapsułki z olejem rybim mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka prostaty. To szokująca wiadomość dla mężczyzn, stosujących je, by złagodzić ból stawów czy wzmocnić serce. Badanie, przeprowadzone na ponad 2 tysiącach uczestników pokazało, że ci, u których poziom kwasów omega-3 we krwi był najwyższy, byli aż o 71 procent bardziej narażeni na złośliwy nowotwór.

Tekst: Izabela O’Sullivan na podst. Dailymail.co.uk/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2013-08-10 00:19:19
~Akademia Witalności

Czy wiecie ile notuje się statystycznie przypadków śmierci z powodu przedawkowania witamin? Odpowiedź brzmi: ZERO. Rocznie notuje się zero przypadków śmierci z powodu przedawkowania witamin. Dziękuję za uwagę. Tutaj statystyki: http://orthomolecular.org/resources /omns/v07n01.shtml

2013-08-05 17:29:25
~Polak Szary

Pytanie 1, czy szkodzą witaminy, czy słodziki i wypełniacze zawarte w tabletkach i musujących witaminach? Pytanie 2, czy w warzywach sztucznie pędzonych które sprzedawane są w marketach, występują w ogóle jakieś witaminy?

2013-08-05 17:03:33
~olek

Bzdury pisane na rzecz koncernów farmaceutycznych żeby kupować tylko chemiczne leki. Bójcie sie marchewki bo zawiera dużo witamin !!!!. Nie jedźcie ryb bo maja za dużo omega3. Wcinajcie GMO i kurczaki ze sterydami !!!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.