wyszukanie zaawansowane

Galerie

Buraki - genialny sposób na zdrowie

Buraki - genialny sposób na zdrowie

123RF

1/7

Mało popularny w Polsce, ale znany od wieków czerwony burak należy do warzyw leczniczych. Niezwykłe właściwości ma jego surowy sok, który jest zdrowotnym eliksirem. Pić powinny go dzieci, młodzież, osoby dorosłe i seniorzy. Kobiety i mężczyźni. Sok buraczany nie tylko leczy wiele chorób i nas przed nimi chroni, ale ma również sporo innych cennych właściwości. Oto, co warto o nim wiedzieć.

Buraki naszpikowane są cennymi dla zdrowia związkami. Znajdziemy w nich m.in. witaminę C, A i z grupy B (zwłaszcza kwas foliowy), duże ilości żelaza, sód, potas, magnez, cynk, fluor, fosfor, wapń. Burak zawiera rzadkie metale, np. rubid, a także środki hormonalne i stymulatory biogenne podobne do estrogenów. Obecny jest w nim również błonnik. Najlepszym sposobem, by dostarczyć sobie tych wszystkich cennych składników, jest picie soku z buraków – codziennie albo przynajmniej raz na tydzień.

Tekst: Ewa Podsiadły - Natorska/ese/fitness.wp.pl

Polecamy: Tak pokonasz stres. 10 najlepszych sposobów

Dołącz do fanów serwisu Zdrowie&Fitness na Facebooku

REKOMENDACJA
1/7
2013-08-12 12:13:29
~wuwua

Polecam stronkę www.wynikikrwi.pl Można na niej przeanalizować swoje wyniki badań krwi ( morfologia, hormony, enzymy, jonogram) oraz wyniki badania moczu.

2013-08-10 19:05:13
~sd

hmmm... nie lepiej zjeść łyche ziemi dziennie ?

2013-08-07 13:39:45
~ewa

Masz nadwagę? Nie możesz schudnąć? zaczniesz głodówkę ? Brak Ci motywacji? Ten problem mają wszyscy! Ale już nie ja. Pozbyłam się nadwagi raz na zawsze-12kg w 4 miesiący. Bez głodowania, bez cellulitu i energią na cały dzień. Jak ? Wejdź i się dowiedz (idealnafigura.com/gberes). Zadbaj o swoje zdrowie już dziś.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.