wyszukanie zaawansowane

Galerie

Te nasiona są najzdrowsze na świecie

Te nasiona są najzdrowsze na świecie

123RF

1/8

Są małe i sypkie. Niektóre kupujemy w postaci lekko osolonej, bo to dobry substytut chrupiącej przekąski. Popularnie nazywamy je pestkami, a czasami występują w naszym jadłospisie jako zwykłe przyprawy. Nasiona, bo o nich tu mowa, odpowiednio spożywane mogą stać się naszym głównym dostawcą składników odżywczych: białek, kwasów, zdrowych tłuszczów czy witamin. Nie służą zatem tylko i wyłącznie do produkcji olejów.

W jakiej postaci najzdrowiej je spożywać? Główną i tym samym jedyną zasadą jest jedzenie ich na surowo. Bez dodatku soli lub innych przypraw. Wiadomo najlepsze są te prażone. Jeśli jednak chcemy wykorzystać jak najwięcej zdrowych substancji, będziemy musieli obejść się bez podsmażania. To z kolei nie oznacza, że nie możemy ich przed spożyciem namoczyć, rozetrzeć czy utłuc.

Oto przykłady najzdrowszych nasion, które mogą zapewnić zdecydowanie więcej składników odżywczych niż tabletki z suplementami.

Tekst: lła/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2013-08-16 12:05:31
~kajka

owoce goji http://zielarniaimbir.blogspot .com/

2013-08-16 11:08:46
~basia

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.