wyszukanie zaawansowane

Galerie

Schorzenia, które zwiastują inne choroby

Schorzenia, które zwiastują inne choroby

123RF

1/6

Choroby, tak jak inne nieszczęścia, lubią chodzić parami. Poszczególne dysfunkcje organizmu mogą stać się przyczyną różnych schorzeń lub jedna choroba może upośledzać organizm, stanowiąc pole do rozwoju innej przypadłości. Naukowcy stale odkrywają nowe zależności pomiędzy chorobami, których do tej pory nie udało się jednoznacznie wyjaśnić. Związki pomiędzy niektórymi przypadłościami bywają naprawdę zaskakujące.

Endometrioza może być ostrzeżeniem przed czerniakiem
Endometrioza jest chorobą dotykającą kobiety w wieku rozrodczym. Polega na migracji błony śluzowej macicy poza jej jamę. Ginekolodzy szacują, że przypadłość ta dotyka od 7 do 15 procent miesiączkujących kobiet. Zebrane dane epidemiologiczne wskazują, że panie, u których zdiagnozowano endometriozę, częściej chorują na raka jajnika, raka piersi oraz czerniaka złośliwego. Francuscy naukowcy przeanalizowali dane, dotyczące prawie 99 tysięcy pacjentek w wieku od 40 do 65 lat. Wnioski z badań, opublikowane w Archives of Internal Medicine, były jednoznaczne – występowanie endometriozy jest wyraźnie powiązane z przypadkami czerniaka. Ryzyko zachorowania wzrasta o 62 procent.

Lekarze nie mają jednak jeszcze odpowiedzi, jaki mechanizm powoduje tą zbieżność. Jedna z teorii zakłada, że powodem może być wada genetyczna. Najważniejsze, że pacjentki z endometriozą są ostrzeżone o ryzyku wystąpienia czerniaka. Jest to jeden z najbardziej złośliwych nowotworów skóry. Niebezpieczny staje się zwłaszcza w późnym stadium rozwoju. Jednak jego wczesne wykrycie i chirurgiczne usuniecie dają bardzo dobre rokowania.

Na podst. prevention.com eMKa/ese/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/6
Zobacz w innych serwisach:
2013-09-16 12:38:53
~amirami

A jeżeli już dopadnie nas choroba i będziemy musieli zażywać leki, warto skorzystać z zamienników- mają ten sam skład i działanie, a są o wiele tańsze /z reguły/. Ja zamienniki zawsze wyszukuję na osoz.pl/zamienniki i Wam polecam!

2013-08-31 22:01:00
~chudnij

Jeżeli interesuje was zgrabne estetyczne ciało to polecam wpisać na faceboku słowa dieta trening suplementacja. Znajdziecie tam coś dla was. Zapytajcie o plan dla siebie. Ja schudłam ponad dwadzieścia kilo bez jakichkolwiek głodówek.

2013-08-26 18:03:11
~abc

b z d u r y. to chyba oczywiste, ze jak sie ma np. duzaq otylosc, to i stawy poleca i serduszko i kregoslup i jeszcze sie rozstepy pewnie porobia i bedzie trudno paznokcie u nog obcinac. wiele chorob NAZYWA sie zespolami - nie bez powodu.

2013-08-22 12:21:29
~ala

Nadwaga wiąże się z licznymi problemami zdrowotnymi :choroby serca, cukrzyca, miażdżyca, zawały itd. Ludzie sobie sprawy z tego nie zdają a potem jest już za późno! Trzeba zmienić nawyki żywieniowe i zacząć się regularnie i zdrowo odżywiać! Pokaż że ty też schudniesz z naszą pomocą. Uwierz w to! Polecam zdrowe, smaczne odchudzanie, bez głodowania i bez efektu jo-jo. idealnafigura.com/gberes

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.