wyszukanie zaawansowane

Galerie

Choroby cywilizacyjne - ciebie też dotknęły?

Choroby cywilizacyjne - ciebie też dotknęły?

123RF

1/5

Szukasz doznań seksualnych w internecie? Dziecka nie możesz oderwać od tabletu czy smartfona, wydajesz więcej pieniędzy niż masz, a może w ogóle nie wychodzisz z domu? Być może jesteś ofiarą chorób cywilizacyjnych. Naukowcy już kilka lat temu zapowiedzieli, że XXI wiek to czas wzrostu liczby chorób psychicznych. Z czego to wynika? Spróbujemy odpowiedzieć.

Zestresowane dzieci
Najważniejszym czynnikiem, który wywołuje choroby psychiczne jest dziś stres. Według ostatnich badań, ponad 70 proc. dzieci w polskich szkołach denerwuje się i stresuje przed lekcjami. Wynika to z przeładowanych programów lekcyjnych, nieprzygotowanych do pracy nauczycieli, nawału testów i egzaminów. Oczekiwania rodziców także rosną – dziecko musi mieć odpowiednie dyplomy i realizować ich marzenia... Wciąż liczy się wyłącznie wyższe wykształcenie, które i tak nie daje pewności, że znajdziemy pracę. Z tych zestresowanych dzieci wyrastają równie zestresowani dorośli. Kiedyś osoby, które nie mogły poradzić sobie z rzeczywistością uciekały w alkohol i narkotyki. W dzisiejszym cyberświecie takich możliwości ucieczki jest o wiele więcej. I chociaż alkoholizm czy uzależnienie od używek nadal są znacznym problemem współczesnych społeczeństw, pojawiają się nowe formy odreagowania, jeszcze kilkadziesiąt lat temu uznawane za science-fiction... Warto je poznać.

Tekst: AD/asz/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/5
2014-03-26 07:24:21
~Zofi

Od roku mam aktywator wody Aqua Lyros od Atara Golden nic lepszego nie znajdziecie, daje naturalną źródlaną wodę do życia . Idealna na poprawę zdrowia i urody ,skóra jest jędrna i gładka .Problemy z prostatą męża znikają bo miał wielki stres aby nie zachorować na raka , cukier i cholesterol też spada .Poprawiona drożność żył wpłynęła na stabilizację ciśnienia krwi , bóle serca po przebytych dwóch zawałach ustąpiły

2013-09-17 22:05:07
~;)

Zlokalizuj dowolną osobę, wystarczy podać jej numer telefonu, polecam: http://lokalizacja-telefonu.pl/iwtj

2013-09-17 10:23:49
~Spal kcal

Super plany odchudzające. Wpiszcie na fejsie dieta trening suplementacja i zapytajcie o indywidualny plan odchudzający.

2013-09-13 11:19:11
~ewa

Masz nadwagę? Nie możesz schudnąć? zaczniesz głodówkę ? Brak Ci motywacji? Ten problem mają wszyscy! Ale już nie ja. Pozbyłam się nadwagi raz na zawsze-12kg w 4 miesiący. Bez głodowania, bez cellulitu i energią na cały dzień. Jak ? Wejdź i się dowiedz (idealnafigura.com/gberes). Zadbaj o swoje zdrowie już dziś.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.