wyszukanie zaawansowane

Galerie

Herbaty, które warto pić po czterdziestce

Herbaty, które warto pić po czterdziestce

123RF

1/8

Czarna, zielona, czerwona – to najpopularniejsze herbaty wśród Polaków. A co z pozostałymi? Warto sięgać również po inne smaczne i zdrowe napary. Wiele z nich poleca się szczególnie osobom, które skończyły 40 lat.

Jej wysokość mięta
Po 40 roku życia metabolizm spowalnia – nazywa się to „syndromem leniwego trawienia”. W tym wieku mogą zacząć pojawiać się zaparcia, których nie należy lekceważyć, prowadzą bowiem one do tworzenia się w organizmie toksycznych substancji. Na „leniwe trawienie” bardzo dobra jest herbata z mięty – korzystne działanie tej rośliny w przypadku problemów z metabolizmem, bólami brzucha i zaparciami znane jest od dawna. Mięta wpływa rozkurczowo na mięśnie żołądka, łagodząc wiele przykrych dolegliwości. Z badań wynika także, że co druga Polka po czterdziestce ma problemy z zasypianiem; z bezsennością zmagają się też dojrzali mężczyźni. Również w takich przypadkach pomoże herbata miętowa, która działa uspokajająco i rozluźniająco, ułatwiając zasypianie. Warto napić się szklankę tej herbaty przed położeniem się do łóżka.

Tekst: EPN/asz/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
Zobacz w innych serwisach:
Zdrowie & Fitness
Herbaty, które warto pić po...
Zdrowie & Fitness
Yerba mate ? zdrowie w płynie?
Zdrowie & Fitness
Yerba Mate - pobudza, rozjaśnia...
Zdrowie & Fitness
Najzdrowsze herbaty świata
Zdrowie & Fitness
Naturalne energetyki
2014-06-01 14:33:53
~Klaudia

Generalnie herbata znana ze swoich właściwości jest nie od dzisiaj. I nie tylko warto ją pić po 40-tce. ;) Najmłodszym można podawać rooibosa albo susze owocowe, natomiast później można pić to, na to ma się ochotę. :) A jeśli po czterdziestce to tylko herbata biała, która ma właściwości odmładzające. ;) Ja pijam taką z Tea Club (klub herbaty z Poznania) China Dragon. :)

2013-09-26 17:38:30
~Tomek

Na pewno zieloną herbatę... a dla "stereotypowych Polaków" z całą pewnością czerwona herbata ( http://black-tea.pl/7-czerwona-herb ata-pu-erh-oolong- ) pozytywnie wpływająca na "syndrom dnia następnego" :D

2013-09-26 13:05:27
~spal kcal

Spal zbędne kilogramy i bądź atrakcyjna. Wpisz na faceboku dieta trening suplementacja. Rozpisują tam fajne i skuteczne plany odchudzające i dla facetów na masę mięśniową.

2013-09-24 11:38:46
~www.dietamedic.pl

HERBATA MIĘTOWA JEST POMOCNA PRZY LECZENIU DOLEGLIWOŚCI ZWIĄZANYCH Z PRZEWODEM POKARMOWYM, MOŻNA PODAWAĆ JĄ JUŻ MAŁYM DZIECIOM ZE WZGLĘDU NA JEJ ŁAGODNE DZIAŁANIE. WARTO UCZYĆ DZIECI PICIA DOBRYCH PŁYNÓW I HERBATEK TO UCHRONI JE PRZED PICIEM SŁODKICH NAPOJÓW, KTÓRE WPŁYWAJĄ NA OTYŁOŚĆ I PRÓCHNICĘ ZĘBÓW.

2013-09-24 11:07:44
~F1

A JA WOLĘ PIĆ PIWO I MAM SIĘ DOBRZE .

2013-09-23 12:07:28
~marta

Herbatka? jak najbardziej ale tylko zielona lub czerwona. A dobra herbatka również świetnie pomaga w odchudzaniu. Ale sama herbata nie pomoże, wiem ze swojego doświadczenia. Mnie sie udało, zaczęłam inaczej się odżywiać, do tego poleciła mi znajoma świetną herbatę, a miałam jeszcze kilka kg. do przodu, których się pozbyłam, wyglądam lepiej, młodziej. Nie udałoby mi się bez świetnego programu o którym możecie poczytać na (www.idealnafigura.com/gberes)

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.