wyszukanie zaawansowane

Galerie

Groźne dla zdrowia powikłania po grypie

Groźne dla zdrowia powikłania po grypie

123RF

1/8

Ostatni sezon grypowy zakończył się prawie 3-trzykrotnym wzrostem liczby zachorowań na grypę. Zmarło na nią 119 osób. Równie groźne są powikłania pogrypowe. Nie lekceważ tej groźnej choroby i naucz się, jak ją rozróżniać od przeziębienia.

Jak rozpoznać grypę?
Grypa jest ostrą wirusową chorobą zakaźną. Wywołujące ją wirusy ulegają częstym mutacjom, dlatego tak trudno opracować uniwersalną szczepionkę. Wiele osób myli grypę z pospolitym przeziębieniem. Niestety, w początkowym stadium ich objawy są bardzo podobne, dlatego chorzy starają się na wstępie zwalczyć je domowymi sposobami. Nie jest to złe, ponieważ w przypadku zakażenia wirusowego nie stosuje się leczenia antybiotykowego, gdyż jest ono nieskuteczne. Natomiast lekarz może przepisać preparaty przeciwgrypowe, które są do nabycia wyłącznie na receptę, a domowe środki nie są w stanie ich zastąpić. Umiejętność rozróżnienia grypy i przeziębienia jest bardzo ważna, ponieważ powikłania pogrypowe mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie życia. Przeziębienie zaczyna się powoli, na początku czujemy ból gardła i zaczynamy kichać. Jeśli nie zareagujemy na pierwsze sygnały, to objawy przeziębienia ograniczą się jedynie do kataru, kaszlu i gorączki, raczej niewysokiej. Grypa z kolei atakuje znienacka i od razu zaczynają nas męczyć: wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśni. W Polsce szczyt zachorowań trwa od jesieni do wiosny. Latem grypa występuje rzadko. Trwa zazwyczaj tydzień, ale nieleczona może prowadzić do powikłań.

Tekst: asz/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/8
2013-09-24 14:35:38
~ela

Odporność zwiększymy zdrowo się odżywiając. Jeść więcej owoców, warzyw, białka. A nie świństwa, przez które organizm jest słaby i podatny na infekcje. Polecam zdrowe, smaczne odżywianie , dające energie a co najważniejsze białko i witaminy, które są niezbędne do funkcjonowania organizmu zdrowesniadanie.info/gber es ; idealnafigura.com/gberes

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.