wyszukanie zaawansowane

Galerie

Sekret cytryny tkwi w jej skórce

Sekret cytryny tkwi w jej skórce

123RF

1/5

Cytryny w kuchni używamy w zasadzie na co dzień. Dodajemy ją do herbaty, sokiem doprawiamy wiele dań. Skórkę zaś najczęściej wyrzucamy. To wielki błąd, bo to ona zawiera nawet 10 razy więcej witamin niż sok z cytryny! Pora zmienić nasze zwyczaje.

Witaminy w duecie
Te popularne owoce, nie tylko ze względu na właściwości kulinarne ale i zdrowotne, były już znane starożytnym Rzymianom i Grekom, którzy uważali je za symbol zdrowia. Cytryna uprawiana jest dla swoich owoców zawierających: olejki lotne, limonen (aż do 70 proc.), alfa-terpinene, alfa-pinene, beta-pinene, citral, kumaryny, bioflawonoidy, witaminy A, E, B1, B2, B3, B6 oraz witaminę C (40 - 50 mg na 100 g owocu). Kolejna warta uwagi witamina w cytrynie to P (znana jako rutyna). Jej głównym zadaniem jest ochrona witaminy C przed zbyt szybkim utlenianiem. Głównym źródłem tej cennej witaminy jest właśnie skórka - warto więc ją wykorzystać, a nie wyrzucać!

Tekst: asz/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/5
2014-03-26 07:21:13
~Zoska

Od roku mam aktywator wody Aqua Lyros od Atara Golden nic lepszego nie znajdziecie, daje naturalną źródlaną wodę do życia . Idealna na poprawę zdrowia i urody ,skóra jest jędrna i gładka .Problemy z prostatą męża znikają bo miał wielki stres aby nie zachorować na raka , cukier i cholesterol też spada .Poprawiona drożność żył wpłynęła na stabilizację ciśnienia krwi , bóle serca po przebytych dwóch zawałach ustąpiły

2013-10-07 21:46:57
~bubu

w instrukcji gospodarki odpadami podano że skórki owoców cytrusowych bananów wyrzucać do odpadów komunalnych a nie do kompostu bo są nasączone szkodliwymi środkami konserwującymi

2013-09-30 01:55:02
~kikaniunia

Cytryna często ta ze sklepu jest nawet w srodku gorzka, jak więc przełknąć skórkę???

2013-09-29 11:03:00
~Zadowolona

Nie zdążyłeś w tym roku z wymarzona sylwetką? Nic straconego! Weź się za siebie już dziś , żeby mieć pewnośc że w nastepnym roku wyjdziesz na plażę bez kompleksów! Skorzystaj z planów odchudzających i nie tylko wpisując na fejsie słowa dieta trening suplementacja. Polecam!!!

2013-09-27 20:04:45
~ANGELLOO VIP

SKORKA JEST NALSMACZNIESZA PRAWDA DIEWCZYNY

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.