wyszukanie zaawansowane

Galerie

Zdrowe przekąski, które wcale takie nie są

Zdrowe przekąski, które wcale takie nie są

123RF

1/6

Niezdrowe przekąski znamy bardzo dobrze - chipsy, solone paluszki, czekoladowe batony... I wiemy, że nie powinniśmy sięgać po nie zbyt często. Są jednak przekąski, które reklamuje się jako zdrowe, a tymczasem wcale takie nie są. Sprawdź, czy masz je w swoim jadłospisie.

Granola
Granola to mieszanka płatków zbożowych, bakalii i orzechów – alternatywa dla muesli. W małych ilościach ma kilka walorów zdrowotnych - dużo błonnika i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które obniżają poziom złego choresterolu. Ale niestety, granola dostępna w sklepach zawiera też cukier. Pół kubka przeciętnej granoli to ok. 200-250 kalorii. Jest na to sposób – granolę można przyrządzić samodzielnie – do płatków owsianych dodając małą ilość masła, pokrojone jabłko bez skórki z kilkoma łyżkami miodu. Tak przygotowane zapiekać w piekarniku w temp. 120 stopni – do zbrązowienia płatków.

Tekst: asz/fitness.wp.pl

REKOMENDACJA
1/6
2013-10-01 15:48:38
~Kinga

moje wafle ryżowe mają tylko 19 kcal albo 36, skąd te 60 ????

2013-10-01 07:34:25
~ehh

W dzisiejszych czasach nie powinno się mówić, że coś jest zdrowsze. Co najwyżej można o tym powiedzieć, że coś jest mniej szkodliwe.

2013-09-30 22:32:29
~kropelka

Nie można mylić kalorii z kilokaloriami. To karygodne! przecież ważymy kilogramy..., a nie gramy!!!!!!!drogi autorze.

Masz swoje poglądy? Tu jest miejsce, gdzie możesz je swobodnie wyrazić!
Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będziemy tolerować niecenzuralnych wypowiedzi i wulgaryzmów. Wymieniaj poglądy a nie obelgi. Zasady Opinii.